Redding o Aprilii w MotoGP – „gówno nie będzie błyszczeć”

- Mick

Sfrustrowany kolejnymi problemami technicznymi, Brytyjczyk Scott Redding ostro zaatakował fabryczny zespół Aprilii po niedzielnym wyścigu o Grand Prix Austrii „nie jesteś w stanie sprawić, aby gówno błyszczało” – rzucił, po czym kilka dni później przeprosił za swoje słowa.

Gdy podczas drugiej sesji treningowej na torze Red Bull Ring deszcz wyrównał szanse Redding wykręcił drugi czas w stawce, ale suchy wyścig zakończył dwa dni później na odległej, dwudziestej pozycji.

„Nie jesteś w stanie sprawić, aby gówno błyszczało – powiedział podczas spotkania z dziennikarzami po wyścigu. – Wiem, że to ostre słowa i nie powinienem ich mówić, ale tak jest. O wielu rzeczach nie mogę mówić, ale nie powinny mieć miejsca na tym poziomie. To fabryczny zespół MotoGP, a my mamy problemy z czujnikami, z tym, z tamtym, zawieszenie nie czyta tego co powinno. Ja pierd*le…”

Z Reddingiem trudno się nie zgodzić, bowiem niedoinwestowany i trapiony problemami technicznymi zespół Aprilii wyraźnie odstaje od czołówki. Jego słowa odbiły się jednak szerokim echem nie tylko w Noale, ale także wśród włoskich dziennikarzy.

Nic dziwnego, że kilka dni później 25-latek oficjalnie przeprosił za swoją wypowiedź, choć z pewnością zrobił to z gorącym wydechem przystawionym do skroni przez teamowego PR-owca.

Zupełnie inaczej w Austrii zachowała się Yamaha, która po rozczarowujących kwalifikacjach zwołała specjalną konferencję prasową, przepraszając Valentino Rossiego i Mavericka Vinalesa za sytuację, w której się znaleźli.

Scott Redding żegna się z MotoGP razem z końcem tego sezonu. Całkiem niedawno pisaliśmy o jego opcjach na przyszły rok. Jedną z nich jest, a raczej chyba była, oferta pozostania kierowcą testowym Aprilii, ale chyba trudno sobie wyobrazić, aby dla obu stron był to w tej chwili wymarzony kierunek…

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl