Porządki w padoku MotoGP: jak to robią zespoły?
Mick
23 marca 2017

To co zrobiło na mnie największe wrażenie, gdy kilkanaście lat temu po raz pierwszy wszedłem na padok MotoGP, to… porządek.

Podczas rund w Europie mechanicy każdego ranka pucują od góry do dołu zespołowe ciężarówki, z nabłyszczeniem felg włącznie, a pod koniec dnia rozbierają motocykle na części pierwsze i szorują każdą śrubkę (z takimi rzeczami, jak wymiana oleju w zawieszeniu włącznie).

(Niestety Dorna Sports zablokowała osadzanie filmów na stronie, ale zdecydowanie warto przenieść się na facebooka i go obejrzeć [klik].)

To co widzicie na załączonym filmiku, to nie tylko wiosenne porządki przed pierwszą rundą. Tak wygląda w MotoGP każdy dzień. Zresztą podobnie jest w przypadku czołowych ekip WorldSBK czy nawet IDM.

W padoku WMMP także nie zabraknie w tym roku dużych teamów i dużych ciężarówek. Ciekawe, kto wygra nieoficjalne zawody na najbardziej zadbaną furę… w garażu i za nim!

A tymczasem do pierwszej oficjalnej sesji sezonu 2017 już tylko kilka godzin, sprawdźcie zapowiedź GP Kataru 2017.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły