Porządki w padoku MotoGP: jak to robią zespoły?

- Mick

To co zrobiło na mnie największe wrażenie, gdy kilkanaście lat temu po raz pierwszy wszedłem na padok MotoGP, to… porządek.

Podczas rund w Europie mechanicy każdego ranka pucują od góry do dołu zespołowe ciężarówki, z nabłyszczeniem felg włącznie, a pod koniec dnia rozbierają motocykle na części pierwsze i szorują każdą śrubkę (z takimi rzeczami, jak wymiana oleju w zawieszeniu włącznie).

(Niestety Dorna Sports zablokowała osadzanie filmów na stronie, ale zdecydowanie warto przenieść się na facebooka i go obejrzeć [klik].)

To co widzicie na załączonym filmiku, to nie tylko wiosenne porządki przed pierwszą rundą. Tak wygląda w MotoGP każdy dzień. Zresztą podobnie jest w przypadku czołowych ekip WorldSBK czy nawet IDM.

W padoku WMMP także nie zabraknie w tym roku dużych teamów i dużych ciężarówek. Ciekawe, kto wygra nieoficjalne zawody na najbardziej zadbaną furę… w garażu i za nim!

A tymczasem do pierwszej oficjalnej sesji sezonu 2017 już tylko kilka godzin, sprawdźcie zapowiedź GP Kataru 2017.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl