Piotr Biesiekirski rozpoczyna sezon motocyklowych ME Moto2

- MotoRmania

18-letni Piotr Biesiekirski rozpoczyna swój trzeci sezon w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2. Pierwszy i jedyny Polak w stawce we wtorek zmierzy się w dwóch wyścigach w portugalskim Estoril.

Informacja Prasowa

Motocyklista zespołu Euvic Stylobike zadebiutował w ME Moto2 w połowie 2018 roku, jako najmłodszy zawodnik w stawce. Do tej pory jego najlepszym rezultatem jest siódme miejsce wywalczone w Walencji.

W grudniu Biesiekirski zadebiutował w Malezji w MŚ FIM EWC jako zawodnik oficjalnej reprezentacji Polski. W czerwcu 18-latek miał zadebiutować w MŚ Moto2 podczas Grand Prix Katalonii cyklu MotoGP, ale zmagania zostały przesunięte z powodu pandemii, a tzw. „dzikie karty” wycofane.

18-latek skupia się więc w tym roku na walce w czołówce ME Moto2, w ramach których zaplanowano jedenaście wyścigów. Pierwsze dwa odbędą się nietypowo we wtorek, siódmego lipca, w Estoril. Dwa kolejne w poniedziałek tydzień później na innym portugalskim torze, w Portimao.

ME Moto2 uważane są za bezpośredni przedsionek serii Grand Prix. Do MŚ Moto2 awansowało z nich ostatnich ośmiu mistrzów. O tytuł co roku rywalizuje ponad trzydziestu zawodników z całego świata, ścigając się na prototypowych motocyklach napędzanych silnikami Hondy o mocy ok. 120 KM.

„Sezon rusza znacznie później i będzie wyglądał zupełnie innej niż początkowo zakładaliśmy, ale jesteśmy gotowi do walki – mówi Piotr Biesiekirski. – Spędziłem ostatnie miesiące na intensywnych treningach kondycyjnych i jestem w świetnej formie. Razem z zespołem mamy za sobą także udane testy na torach w Aragonii, Portimao i Estoril. Wiązałem duże nadzieje z tegorocznym debiutem w mistrzostwach świata Moto2, ale teraz mogę skupić się na jeszcze lepszym pogotowaniu do niego w przyszłym sezonie, a także na walce o jak najlepsze pozycje w mistrzostwach Europy. Miałem już okazję testować na torach w Estoril i Portimao. To zupełnie inne obiekty, ale z pewnością na obu nie zabraknie emocji.”

https://www.facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial/videos/203781940898258/

Zawody w Estoril rozpoczną się od sobotnich i niedzielnych treningów. W poniedziałek zawodników ME Moto2 czekają dwie sesje kwalifikacyjne, a we wtorek wyścigi, które rozpoczną się odpowiednio o 13:00 i 16:00 polskiego czasu.

Relację na żywo i z odtworzenia będzie można oglądać na kanale YouTube serii FIM CEV Repsol oraz na profilu @FIMCEVREPSOL na Facebooku.

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com . 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl