MotoGP – GP Czech bez kibiców – wiemy co z biletami

- Mick

Organizatorzy Grand Prix Czech, jednej z najpopularniejszych rund w kalendarzu MotoGP, poinformowali dzisiaj, że tegoroczne zmagania odbędą się bez udziału kibiców. Wiemy jednak jakie opcje mają ci, którzy zakupili już bilety.

Mimo zawirowań związanych z sytuacją epidemiologiczną Grand Prix Czech odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia. Coraz lepsza sytuacja u naszych południowych sąsiadów dawała nadzieję, że zmagania uda się zorganizować przy chociaż częściowo otwartych trybunach.

Dzisiaj jednak organizatorzy potwierdzili, że GP Czech odbędzie się bez udziału publiczności. Co więc z tymi, którzy kupili już bilety?

Wejściówki będzie można zwrócić i otrzymać pełen zwrot pieniędzy lub wykorzystać bilety w sezonie 2021. I tu robi się ciekawie…

Umowa z Czechami na organizację wyścigów GP w Brnie kończy się w tym roku. Czy to oznacza, że zostanie przedłużona? Za kulisami mówi się, że być może nawet o sześć lat!

Byłaby to fantastyczna wiadomość, bowiem w obliczu coraz większej popularności GP Austrii i zbliżającego się debiutu GP Finlandii szanse na przedłużenie umowy z Czechami jeszcze do niedawna wydawały się być praktycznie zerowe.

Póki co nowy tor KymiRing w Finlandii wciąż nie uzyskał jednak ostatecznej homologacji. Co więcej, zawodnicy, którzy już tam testowali narzekają, że jego środkowa część jest zdecydowanie zbyt wolna i kręta dla maszyn MotoGP.

Tymczasem Autodrom w Brnie to jeden z najlepszych torów w kalendarzu MotoGP zarówno z punktu widzenia zawodników, jak i kibiców.

Nie możemy się więc doczekać, aż znowu tam wrócimy. Nawet jeśli nastąpi to dopiero za rok!

Oficjalne informacje na temat tegorocznego wyścigu bez publiczności znajdziecie na oficjalnej stronie Brno.cz.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl