Oto kalendarz wyścigów MotoGP na sezon 2017

- Mick

Zmian praktycznie nie ma, ale po co zmieniać coś, co działa? Przyszłoroczny kalendarz MotoGP jest niemal kalką tegorocznego. Motocykliści znów wystartują w osiemnastu rundach, zaczynając sezon w marcu w Katarze, a kończąc w listopadzie w Walencji.

Zmiany są kosmetyczne. Organizatorzy zaplanowali tym razem weekend przerwy pomiędzy kwietniowymi rundami w Argentynie i USA. To efekt tegorocznych problemów z odwołanymi lotami, z powodu których część zawodników i mechaników potarła do teksańskiego Austin praktycznie w ostatniej chwili. W identyczny sposób zwiększono także odstęp pomiędzy rundami w Wielkiej Brytanii i San Marino. Również z powodów logistycznych. Mały poślizg podczas upuszczania Anglii sprawił, że część ciężarówek w połowie września ledwie dotarła na czas do Misano.

Zmniejszono za to odstęp pomiędzy chyba najpopularniejszymi rundami w kalendarzu. Wyścigi we włoskim Mugello i w Barcelonie odbędą się w przyszłym roku tydzień po tygodniu. Jeśli ktoś planuje wówczas wakacje, to takiej okazji po prostu nie można przegapić.

Względem tego roku miejscami zamieniły się także dwie pierwsze rundy po wakacyjnej przerwie. W sierpniu najpierw pojedziemy więc do czeskiego Brna, a tydzień później, prosto stamtąd, na austriacki Red Bull Ring.

Dwie rundy, na Silverstone oraz w Malezji, stoją jeszcze co prawda pod znakiem zapytania i dlatego kalendarz wciąż na status prowizorycznego, ale to jedynie kwestia podpisania odpowiednich kontraktów, a to raczej formalność.

Na tym koniec kosmetycznych zmian. Prawdziwe trzęsienie ziemi czeka nas najprawdopodobniej dopiero w 2018 roku, kiedy do kalendarza MotoGP trafią wyścigi w Tajlandii i Finlandii. Czy z tego powodu z serii wypadną dwie dotychczasowe rundy? A może ilość wyścigów wzrośnie? Przekonamy się za jakiś czas.

Kalendarz MotoGP 2017

26 marca GP Kataru – Losail (nocna runda)
9 kwietnia GP Argentyny – Termas de Rio Hondo
23 kwietnia GP Ameryk – CotA
7 maja GP Hiszpanii – Jerez
21 maja GP Francji – Le Mans
4 czerwca GP Włoch – Mugello
11 czerwca GP Katalonii – Barcelona
25 czerwca GP Holandii – Assen
16 lipca GP Niemiec – Sachsenring
6 sierpnia GP Czech – Brno
13 sierpnia GP Austrii – Red Bull Ring
27 sierpnia GP Wielkiej Brytanii – Silverstone
10 września GP San Marino – Misano
24 września GP Aragonii – Motorland Aragon
15 października GP Japonii – Motegi
22 października GP Australii – Phillip Island
29 października GP Malezji – Sepang
12 listopada GP Walencji – Walencja

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl