Noworoczne postanowienia – hamować tyłem jak gwiazda MotoGP – Stoner wyjaśnia
Mick
1 stycznia 2018

Co jest kluczem do sukcesu na torze, szczególnie za sterami Ducati Desmosedici, ale nie tylko? Zdaniem wielu zawodników MotoGP jest to umiejętność używania tylnego hamulca.

Do mistrzostwa opanował ją Casey Stoner. Świetny jest pod tym względem także Andrea Dovizioso. Ich wyniki mówią same za siebie, podobnie jak fakt, że coraz więcej rywali z MotoGP próbuje ich naśladować.

Jeśli więc macie jakieś noworoczne postanowienie związane z jazdą po torze, niech będzie to właśnie hamowanie tyłem… nie tylko na wejściu w zakręt!

Casey Stoner kilka lat temu wszystko dokładnie nam wytłumaczył, a jego lekcja jest dzisiaj na wagę złota. Znajdziecie ją w naszym materiale sprzed kilku lat, który pojawił się na portalu właśnie pierwszego stycznia. Link TUTAJ.

Nie martwcie się, Casey też – mimo ogromnego naturalnego talentu – wcale się z tym nie urodził, a pracował nad hamowaniem tyłem przez lata, co wyjaśnia jego szef mechaników.

Używacie tyłu na torze?

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły