Nieudana wymiana motocykla Alvaro Bautisty – wypadek w boksach
Piotr Jędrzejak
6 kwietnia 2016

Nawet takie rzeczy mogą się zdarzyć w ferworze walki w wyścigu Grand Prix.

MotoGP to jeden z tych sportów, w których wszystko musi być dokładnie przemyślane, przygotowane i dopięte na ostatni guzik. W przeciwnym wypadku wiele rzeczy może pójść źle. Bardzo źle. Tak jak w boksach Aprilii w czasie Grand Prix Argentyny.

Jedną z cech wyścigu w miniony weekend był przymus wymiany motocykla w połowie wyścigu. To nie pierwszy raz, a każdy zespół wie, że to właśnie na tym manewrze można stracić lub zyskać cenny czas. Dlatego każdy trenuje go wielokrotnie, ale tym razem Alvaro Bautista chciał aż za bardzo i troszkę opóźnił hamowanie…

Alvaro pozbierał się natychmiast, wskoczył na drugi motocykl i natychmiast ruszył. W końcu wyścig to wyścig i nie ma czasu na zajmowanie się innymi sprawami. Osobą, która oberwała motocyklem, był jego mechanik, „Pisu”. Na szczęście nie stało się nic drastycznego – wyszedł z tego jedynie ze skręconym kolanem.

Alvaro Bautista i ekipa Aprilia Racing Team Gresini muszą chyba jeszcze kilka razy powtórzyć manewr zmiany motocykla…

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły