Nagrało się, jak Fabio Quartararo ratuje shimmy przy 262 km/h

- Piotr Jędrzejak

Podczas FP3 przed wyścigiem o GP Niemiec, doszło do naprawdę przerażającej sytuacji. Fabio Quartararo złapał shimmy przy prędkości 262 km/h w szybkim, jedenastym zakręcie.

Shimmy pojawia się, gdy motocykl destabilizuje się i wpada w drgania. Taką sytuację można uratować albo prosząc o cud, albo trzymając otwarty gaz, co spowoduje odciążenie przedniego koła i ustabilizowanie toru jazdy. Łatwo mówić. Inaczej, gdy shimmy dzieje się przy 262 km/h, jak w przypadku Francuza. Pomimo, że udało mu się uniknąć spotkania z asfaltem, to siły były tak ogromne, że Fabio wybił sobie bark.

Jeżeli player nie działa, nagranie obejrzycie na FB MotoGP (klik).

Pomimo sporego bólu, Quartararo zakwalifikował się na fantastycznym, drugim miejscu. W wyścigu jednak miał mniej szczęścia – upadł na drugim okrążeniu po uślizgu przodu jak pisaliśmy w relacji.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl