Nagrało się, jak Fabio Quartararo ratuje shimmy przy 262 km/h
Piotr Jędrzejak
8 lipca 2019

Podczas FP3 przed wyścigiem o GP Niemiec, doszło do naprawdę przerażającej sytuacji. Fabio Quartararo złapał shimmy przy prędkości 262 km/h w szybkim, jedenastym zakręcie.

Shimmy pojawia się, gdy motocykl destabilizuje się i wpada w drgania. Taką sytuację można uratować albo prosząc o cud, albo trzymając otwarty gaz, co spowoduje odciążenie przedniego koła i ustabilizowanie toru jazdy. Łatwo mówić. Inaczej, gdy shimmy dzieje się przy 262 km/h, jak w przypadku Francuza. Pomimo, że udało mu się uniknąć spotkania z asfaltem, to siły były tak ogromne, że Fabio wybił sobie bark.

Jeżeli player nie działa, nagranie obejrzycie na FB MotoGP (klik).

Pomimo sporego bólu, Quartararo zakwalifikował się na fantastycznym, drugim miejscu. W wyścigu jednak miał mniej szczęścia – upadł na drugim okrążeniu po uślizgu przodu jak pisaliśmy w relacji.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły