MotoGP wraca z wakacyjnej przerwy na GP Czech

- Mick

Po miesięcznej przerwie wakacyjnej w ten weekend motocykliści MotoGP wracają do walki podczas Grand Prix Czech. MotoRmania jest oczywiście na miejscu.

„Powrót do pracy“ nie był dla członków padokowej rodziny łatwy. W czwartek wieczorem wstrząsnęła nami bowiem wiadomość o śmierci Angela Nieto. Początkowo właśnie na czwartkowy wieczór organizatorzy planowali konferencje prasową z synem 13-krotnego mistrza świata, Pablo, który miał poinformować dziennikarzy o postępach w wybudzaniu swojego ojca ze śpiączki farmakologicznej.

Angel Nieto - fot MotoGP_com (2)

W czwartek rano konferencja została jednak odwołana, ponieważ Pablo został w Hiszpanii z powodu pogorszenia się stanu zdrowia Angela, który niestety zmarł wieczorem z powodu urazu głowy.

Sytuacja była tym bardziej wstrząsająca, że jeszcze dwie godziny wcześniej zawodnicy MotoGP wspominali wspólne eskapady z 70-letnim Nieto. Valentino Rossi opowiadał nam np. jak to nie był w stanie dotrzymać mu kroku podczas imprez na Ibizie do świtu.

Angel Nieto - fot MotoGP_com (1)

Do wieczora życie w padoku toczyło się jednak normalnie, my mieliśmy sporo pracy. Mamy dla Was m.in. wywiady z szefem ekipy Tech 3, Herve Poncharalem, jego podopiecznymi Johannem Zarco i Jonasem Folgerem, a także Calem Crutchlowem i menedżerem ekipy Mavericka Vinalesa, Wilco Zeelenbergiem. Wszystko to znajdziecie wkrótce w drukowanej MotoRmanii.

Padok MotoGP Brno 2017 - fot Mick (6)

W czwartek krótko pogadaliśmy także z kilkoma zawodnikami, w tym Jorge Lorenzo, który podkreślał w1ysoki poziom w MotoGP. „Kilka lat temu kończyłeś wyścig 40 sekund za zwycięzcą i byłeś piąty. W tym roku jesteś piętnasty“ – mówił Hiszpan, który przyznał także, że bardzo pomocne były w tym roku testy przed zawodami; w Jerez i Barcelonie. Bez nich będzie trudno, tym bardziej, że w Brnie testowała Honda, a póki co pogoda w Czechach w kratkę.

Padok MotoGP Brno 2017 - fot Mick (5)

Ciekawe rzeczy mówił też Aleix Espargaro, który ubolewał nad sporą nadwagą Aprilii, ale zdradził także, że Włosi rozwiązali problemy z awariami silnika. Wciąż pracują także nad poprawą przyspieszenia. Bez pewności na temat poprawy niezawodności, Aleix nie chciał jednak testować podczas przerwy w Misano i zrobił sobie miesięczną przerwę od motocykli.

Jak my wszyscy, ale teraz czas wracać do pracy. Wreszcie!

Padok MotoGP Brno 2017 - fot Mick (7)

Padok MotoGP Brno 2017 - fot Mick (4)

Padok MotoGP Brno 2017 - fot Mick (3)

Padok MotoGP Brno 2017 - fot Mick (2)

Padok MotoGP Brno 2017 - fot Mick (1)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl