Marquez wygrywa czeski thriller MotoGP w Brnie

- Mick

Startujący z pole position Marc Marquez wygrał niedzielny wyścig MotoGP o Grand Prix Czech. Na przesychającym torze w Brnie obrońca tytułu nie miał jednak łatwego zadania.

Licząca 22 okrążenia rywalizacja rozpoczęła się na przesychającej nawierzchni i oponach typu wet. Na czoło stawki natychmiast wystrzelił startujący z nowymi skrzydłami w swoim Ducati Jorge Lorenzo. Marquez stracił z kolei kilka pozycji.

Na trzecim kółku zawodnik Repsol Hondy zrobił dokładnie to samo, co w Niemczech rok temu, zjeżdżając do alei serwisowej po drugi motocykl i opony typu slick. Podczas gdy na czele stawki Rossi wyprzedził Lorenzo i objął prowadzenie, Marquez wrócił na tor i od razu narzucił tempo o kilkanaście sekund szybsze od jadących na wetach liderów.

„Na start założyliśmy miękkie deszczówki i to było błędem – powiedział Marquez. – Zobaczyłem jednak, że tor szybko przesycha i wcześnie zjechałem. Za wcześnie, bo pierwsze kółka były bardzo trudne i kilka razy prawie upadłem. Później jechałem już w innym wyścigu. Nie było łatwo. Przed nami długa walka w generalce dlatego te punkty są cenne.”

Trzy kółka później przed boksem zameldował się Rossi, ale wtedy było już po zawodach. Przewaga Marqueza była zbyt duża i Włoch mógł jedynie liczyć na walkę o podium.

Na półmetku wyścigu na drugie miejsce przebił się Pedrosa, który wyprzedził Aleixa Espargaro, Petrucciego i Crutchlowa. Pierwszy z nich chwilę później dostał karę za niebezpieczny wyjazd z alei serwisowej, po którym przewrócił się Andrea Iannone. Zawodnik Aprilii musiał oddać trzy pozycje i spadł na ósme miejsce. W międzyczasie wyprzedzili go Vinales i Rossi. Hiszpan wskoczył na trzecie miejsce, Włoch wyprzedził z kolei Brytyjczyka na ostatnim kółku i finiszwał na czwartej lokacie. Prowadzący początkowo Lorenzo zgarnął zaledwie jedno oczko za 15. pozycję.

Kolejny wyścig MotoGP już za tydzień w Austrii, a tymczasem my mamy dla Was masę wywiadów, newsów i zdjęć z Brna, które w papierowej i elektronicznego MotoRmanii pojawią się już wkrótce.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl