MotoGP – Monster oficjalnie z Yamahą, Rossim i Lorenzo

- Mick

Yamaha potwierdziła dzisiaj dołączenie firmy Monster Energy jako oficjalnego sponsora swojego fabrycznego zespołu MotoGP na lata 2013 i 2014.

O tym, że Monster dołączy do Yamahy, wykupując jednocześnie osobisty kontrakt mistrza świata MotoGP, Jorge Lorenzo z konkurencyjną marką Rockstar, pisaliśmy już jakiś czas temu. Dzisiaj Yamaha oficjalnie potwierdziła podpisanie dwuletniej umowy z amerykańskim producentem napojów energetyzujących.

Monster nadal jest także osobistym sponsorem Valentino Rossiego, który wraca do Yamahy po dwóch sezonach spędzonych w Ducati. 9-krotny mistrz świata podpisał z japońską marką dwuletnią umowę, także na lata 2013 i 2014.

Monster nie będzie jednak sponsorem tytularnym zespołu, w przeciwieństwie do francuskiej ekipy Monster Yamaha Tech 3, dla której umowa Monstera z fabrycznym teamem nie ma żadnych konsekwencji.

Nie ma wątpliwości, że powrót Rossiego do Yamahy znów potężnie nakręci marketingową maszynę japońskiej marki. Zresztą, razem z początkiem stycznia Yamaha oficjalnie powitała Włocha w swoich szeregach w specjalnym filmiku. Spodziewamy się sporej ilości tego typu produkcji.

Teraz czekamy jednak zarówno na start sezonu MotoGP, jak i informację o dacie i miejscu oficjalnej prezentacji zespołu z Rossim i Lorenzo w składzie. Mamy przeczucie, że odbędzie się ona z typową dla Monstera pompą…!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl