MotoGP: Marquez wygrywa w Brnie

- Mick

Marc Marquez wygrał niedzielny, opóźniony z powodu opadów deszczu, wyścig o Grand Prix Czech w Brnie, powiększając swoją przewagę w klasyfikacji generalnej MotoGP do aż 63 punktów.

Zmagania królewskiej klasy ruszyły z 40-minutowym opóźnieniem z powodu przelotnych, ale intensywnych opadów deszczu. Choć ostatnia szykana i prosta startowa wciąż były dość mokre, wszyscy zawodnicy ustawili się do startu na oponach typu slick. Wtedy jednak organizatorzy postanowili opóźnić całą procedurę.

„To była słuszna decyzja – powiedział później Marquez. – Choć wolałbym jechać w takich warunkach, to jednak nie było to bezpieczne, dlatego także byłem za przesunięciem startu”.

Gdy wreszcie ruszyli do walki, tor był już całkowicie suchy, ale mimo wszystko nikt nie był w stanie znaleźć odpowiedzi na tempo Marqueza. Za jego plecami na drugą pozycję już na pierwszych metrach wystrzelił Andrea Dovizioso, podczas gdy ruszający z drugiego pola Jack Miller po kiepskim starcie szybko odrabiał straty. Na finiszu Australijczyk odebrał najniższy stopień podium Alexowi Rinsowi z Suzuki, który tak mocno zużył tylną oponę, że ślizgał się nawet na prostych, ale dowiózł do mety czwartą lokatę.

Dovizioso co prawda próbował naciskać Marqueza, ale ten kontrolował sytuację. Do czasu. W pewnym momencie uślizg przedniego koła w zakręcie numer dziesięć sprawił, że Hiszpan nieco wyluzował, finiszując blisko dwie i pół sekundy przed Dovim.

Piąty był zwycięzca Grand Prix Czech z 2016 roku, Cal Crutchlow, który w Brnie ostro wypowiadał się na temat swojego zespołowego kolegi. Japończyk Takaaki Nakagami domaga się od Hondy motocykla w takiej samej specyfikacji, choć jego wyniki rozczarowują. „Nasze relacje nie są fantastyczne”powiedział Brytyjczyk.

Trzy sekundy za nim finiszował Valentino Rossi, który był najszybszym zawodnikiem Yamahy, także o trzy sekundy wyprzedzając Fabio Quartararo.

Kolejna runda MotoGP już w najbliższy weekend w Austrii.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl