MotoGP – Jorge Lorenzo kontuzjowany! Jutro operacja

- Mick

Trzykrotny mistrz świata królewskiej klasy MotoGP złamał kość łódeczkowatą lewego nadgarstka. W poniedziałek czeka go operacja, a w środę prezentacja w barwach nowego zespołu.

Lorenzo, który w tym sezonie będzie reprezentował ekipę Repsol Honda, nabawił się kontuzji wczoraj, w sobotę, podczas treningów na motocyklu dirt trackowym we Włoszech. Hiszpan jest już po konsultacjach ze słynnym chirurgiem gwiazd MotoGP, doktorem Xavierem Mirem i w poniedziałek przejdzie operację w szpitalu uniwersyteckim w Barcelonie. W tym samym miejscu kilkanaście dni temu doktor Mir operował przedramię Piotra Biesiekirskiego.

Informację o kontuzji i operacji oficjalnie na Twitterze potwierdził już zespół Repsol Honda. Dobra wiadomość jest taka, że kontuzja dotyczy lewej, a nie prawej dłoni. Zła jest z kolei taka, że kość łódeczkowata potrafi być wyjątkowo problematyczna. Jest bardzo mała i trudna do zoperowania, a jednocześnie ukrwienie w jej okolicach jest wyjątkowo ważne. Co gorsza, Lorenzo uszkodził lewy nadgarstek w październiku, podczas wypadku, który wyeliminował go z Grand Prix Tajlandii i niemal całej końcówki sezonu 2018.

Lorenzo podczas pierwszych testów z Repsol Hondą, listopad 2018, Walencja - foto: Repsol

Lorenzo podczas pierwszych testów z Repsol Hondą, listopad 2018, Walencja – foto: Repsol

Co prawda do pierwszego wyścigu sezonu 2019 jeszcze dwa miesiące, ale pierwsze testy w Malezji już za dwa tygodnie i do tego czasu Jorge z pewnością nie będzie w idealnej formie. Sytuacja Hondy nie jest więc do pozazdroszczenia. Cal Crutchlow nie siedział na motocyklu do październikowej, poważnej kontuzji prawej kostki z Grand Prix Australii, Marc Marquez przeszedł w grudniu operację lewego barku, a teraz Lorenzo został osłabiony kontuzją nadgarstka.

Nie tylko Lorenzo, ale także Marquez wraca do zdrowia po kontuzji. Sytuacja HRC nie jest do pozazdroszczenia.

Nie tylko Lorenzo, ale także Marquez wraca do zdrowia po kontuzji. Sytuacja HRC nie jest do pozazdroszczenia.

Jak odbije się to na przygotowaniach HRC do pierwszego wyścigu i całego sezonu 2019?

Tak czy inaczej już w środę czeka nas prezentacja zespołu Repsol Honda, która odbędzie się w Madrycie. W jakich nastrojach zobaczymy tam Lorenzo i Marqueza? Prezentacja relacjonowana będzie na żywo w internecie. Bezpośredni link, podobnie jak w przypadku ostatniej prezentacji Ducati, znajdziecie oczywiście na portalu MotoRmanii.00 GP Valencia 20 y 21 de noviembre de 2018. Circuito de Ricardo

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl