MotoGP bez Mugello

- Mick

Jeszcze w tym tygodniu mamy poznać tegoroczny kalendarz MotoGP. Niestety, zabraknie w nim rundy na legendarnym torze Mugello.

Toskański obiekt to jeden z najlepszych i najbardziej spektakularnych torów wyścigowych na świecie, a także arena jednej z najpopularniejszych rund w kalendarzu MotoGP.

Niestety w tym roku nie zobaczymy tam wyścigów o Grand Prix Włoch. Powód jest oczywisty; koronawirus, ale sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

Choć malownicze i widowiskowe, Mugello w ostatnich latach przyciągało na trybuny mniej fanów, zniechęconych coraz wyższymi cenami biletów i spadkiem formy włoskiego idola, Valentino Rossiego.

Perspektywa organizowania wyścigów bez kibiców zwyczajnie nie opłaca się wielu obiektom i niestety na tej liście znalazło się także Mugello. MotoGP ma tam jednak wrócić za rok.

Mugello nie znika z tegorocznego kalendarza z powodu sytuacji epidemiologicznej we Włoszech. MotoGP w tym roku uda się bowiem na inny obiekt w tym kraju, Misano. Kalendarz na ten sezon mamy poznać jeszcze w tym tygodniu.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl