MotoGP bez Mugello
Mick
10 czerwca 2020

Jeszcze w tym tygodniu mamy poznać tegoroczny kalendarz MotoGP. Niestety, zabraknie w nim rundy na legendarnym torze Mugello.

Toskański obiekt to jeden z najlepszych i najbardziej spektakularnych torów wyścigowych na świecie, a także arena jednej z najpopularniejszych rund w kalendarzu MotoGP.

Niestety w tym roku nie zobaczymy tam wyścigów o Grand Prix Włoch. Powód jest oczywisty; koronawirus, ale sprawa jest nieco bardziej skomplikowana.

Choć malownicze i widowiskowe, Mugello w ostatnich latach przyciągało na trybuny mniej fanów, zniechęconych coraz wyższymi cenami biletów i spadkiem formy włoskiego idola, Valentino Rossiego.

Perspektywa organizowania wyścigów bez kibiców zwyczajnie nie opłaca się wielu obiektom i niestety na tej liście znalazło się także Mugello. MotoGP ma tam jednak wrócić za rok.

Mugello nie znika z tegorocznego kalendarza z powodu sytuacji epidemiologicznej we Włoszech. MotoGP w tym roku uda się bowiem na inny obiekt w tym kraju, Misano. Kalendarz na ten sezon mamy poznać jeszcze w tym tygodniu.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły