Marquez wygrywa GP Niemiec na Sachsenringu
Mick
15 lipca 2018

Marc Marquez sięgnął po kolejne zwycięstwo w Grand Prix Niemiec, po niedzielnym wyścigu na torze Sachsenring powiększając swoje prowadzenie w tabeli MotoGP do 46 punktów. Podium uzupełnili Valentino Rossi i Maverick Vinales.

Po starcie wyścigu na czoło stawki wystrzelił Jorge Lorenzo. Zawodnik Ducati na półmetku stracił jednak tempo z powodu zbyt mocnego zużycia opon – jako jedyny zdecydował się na założenie miękkiego przodu – i finiszował na szóstej pozycji. Jego problemy wykorzystali zawodnicy Yamahy, którzy poradzili sobie również z czwartym Danilo Petruccim i piątym Alvaro Bautistą, ale nie byli już w stanie nawiązać walki z Marquezem. W tabeli, podobnie jak na mecie, Rossi i Vinales zajmują teraz odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Karuzela MotoGP udaje się teraz na krótką, wakacyjną przerwę, po której w pierwszy weekend sierpnia wróci do akcji w czeskim Brnie, a my razem z nią. Na portalu nie zabraknie zakulisowych relacji z Grand Prix Czech.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły