Marquez wygrywa GP Niemiec na Sachsenringu

- Mick

Marc Marquez sięgnął po kolejne zwycięstwo w Grand Prix Niemiec, po niedzielnym wyścigu na torze Sachsenring powiększając swoje prowadzenie w tabeli MotoGP do 46 punktów. Podium uzupełnili Valentino Rossi i Maverick Vinales.

Po starcie wyścigu na czoło stawki wystrzelił Jorge Lorenzo. Zawodnik Ducati na półmetku stracił jednak tempo z powodu zbyt mocnego zużycia opon – jako jedyny zdecydował się na założenie miękkiego przodu – i finiszował na szóstej pozycji. Jego problemy wykorzystali zawodnicy Yamahy, którzy poradzili sobie również z czwartym Danilo Petruccim i piątym Alvaro Bautistą, ale nie byli już w stanie nawiązać walki z Marquezem. W tabeli, podobnie jak na mecie, Rossi i Vinales zajmują teraz odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Karuzela MotoGP udaje się teraz na krótką, wakacyjną przerwę, po której w pierwszy weekend sierpnia wróci do akcji w czeskim Brnie, a my razem z nią. Na portalu nie zabraknie zakulisowych relacji z Grand Prix Czech.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl