Marc Marquez przeszedł udaną operację lewego barku

- Piotr Jędrzejak

Po ukończeniu testów w Walencji oraz Jerez, Mistrz Świata MotoGP trafił na stół operacyjny.

Marc Marquez operowany był w szpitalu Universitari Dexeus w Barcelonie, a operacją kierował legendarny dr. Xavier Mir w towarzystwie dr. Victora Marlet oraz dr. Teresy Marlet.

Celem było poradzenie sobie ze zwichniętym (wybitym) lewym barkiem, który regularnie przeszkadzał Marquezowi przez cały miniony sezon. Bark wypadł mu nawet w trakcie świętowania siódmego tytułu mistrzowskiego, na okrążeniu zjazdowym po wyścigu o GP Japonii. Wtedy tuż obok był jego brat Alex, który natychmiast poradził sobie z kontuzją Marca.

Wtorkowa operacja przebiegła pomyślnie i jeżeli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, Marc zostanie zwolniony ze szpitala w ciągu 48 godzin. Następnie rozpocznie 6-tygodniową rehabilitację w swoim mieście rodzinnym, w Cerverze. Kolejnym krokiem są odpowiednie treningi zimowe przed oficjalnymi testami na torze Sepang w lutym 2019 roku.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl