Marc Marquez przeszedł udaną operację lewego barku
Piotr Jędrzejak
5 grudnia 2018

Po ukończeniu testów w Walencji oraz Jerez, Mistrz Świata MotoGP trafił na stół operacyjny.

Marc Marquez operowany był w szpitalu Universitari Dexeus w Barcelonie, a operacją kierował legendarny dr. Xavier Mir w towarzystwie dr. Victora Marlet oraz dr. Teresy Marlet.

Celem było poradzenie sobie ze zwichniętym (wybitym) lewym barkiem, który regularnie przeszkadzał Marquezowi przez cały miniony sezon. Bark wypadł mu nawet w trakcie świętowania siódmego tytułu mistrzowskiego, na okrążeniu zjazdowym po wyścigu o GP Japonii. Wtedy tuż obok był jego brat Alex, który natychmiast poradził sobie z kontuzją Marca.

Wtorkowa operacja przebiegła pomyślnie i jeżeli nie wydarzy się nic nieoczekiwanego, Marc zostanie zwolniony ze szpitala w ciągu 48 godzin. Następnie rozpocznie 6-tygodniową rehabilitację w swoim mieście rodzinnym, w Cerverze. Kolejnym krokiem są odpowiednie treningi zimowe przed oficjalnymi testami na torze Sepang w lutym 2019 roku.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły