Lorenzo ściąga z toru Dovizioso, Vinalesa i Rossiego: zobacz nagrania z wszystkich kamer + slow motion
Piotr Jędrzejak
17 czerwca 2019

Organizator udostępnia nagranie sytuacji ze wszystkich 5 kamer. W tym slow motion oraz dwa onboardy.

Jorge Lorenzo mocno namieszał w wyścigu MotoGP o Grand Prix Katalonii. Bynajmniej nie dlatego, że wygrał wyścig… Hiszpan już na drugim okrążeniu, w dziesiątym zakręcie stracił przyczepność przedniej opony. Przewracając się, uderzył w Andreę Dovizioso oraz Mavericka Vinalesa, którzy także wylądowali na asfalcie. Z kolei Valentino Rossi nie miał już gdzie uciekać, trafił w ślizgający się motocykl Lorenzo i także zakończył swój wyścig. Ale wszystko to wiecie już z wyścigowej relacji Micka.

Teraz obejrzyjcie nagranie z całej sytuacji. Najlepszy zapis dostępny jest na stronie MotoGP – znalazły się tam ujęcia z wszystkich pięciu kamer, a w tym ujęcie w zwolnionym tempie. Aby obejrzeć film, należy mieć zarejestrowane konto na stronie motogp.com, wystarczy darmoweZESTAWIENIE WSZYSTKICH UJĘĆ OBEJRZYCIE NA MOTOGP.COM.

Wspomniany film ze wszystkich kamer jest też do obejrzenia na FB:

Pierwsza reakcja od Jorge Lorenzo po powrocie do boksów:

Wypadek w pełnych detalach, czyli opinie kilku zawodników oraz zespołów:

Zbyt wiele nowych nagrań z wypadku już się nie pojawi. Łapcie jeszcze jedno nagranie, z innego odtwarzacza, tym razem z kamery z po jednej kamery:

 

Mimo, że Jorge próbował później przepraszać wszystkich zawodników, sytuacja była dość napięta.

Po wszystkim niespodziewany głos w sprawie zabrał Marc Marquez i to nawet pomimo faktu, Marc i Jorge mieli małe spięcie podczas trzeciego treningu w sobotę.

Marquez obejrzał wypadek i powiedział, że „on nie był poza kontrolą”:

„Oczywiście ludzie będą to oglądali, komentując ‚co Lorenzo wyprawia?’, ale według mnie to nie jest tak. Lorenzo był na wyścigowej linii i pechowo traci przyczepność przodu. Dovi i Vinales jadą poza swoją linią, a więc są tam i motocykl w nich uderza.

„Gdy masz przed sobą dwa albo trzy motocykle MotoGP, jest tam też tunel aerodynamiczny i może stać się coś takiego, co stało się na końcu prostej w Australii, albo kilka lat temu, gdy Iannone uderzył w Lorenzo [w tym samym miejscu, w Katalonii]. Tak naprawdę akcja od Iannone do Lorenzo była gorsza.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły