Kto jest szybszy? Kierowcy F1 czy MotoGP?
Mick
18 lutego 2020

Czasy okrążeń nie pozostawiają wątpliwości; bolidy Formuły 1 są oczywiście szybsze na okrążeniu niż motocykle MotoGP, ale jak to wygląda w przypadku samych zawodników? Kto jest szybszy i ma lepszy refleks? Red Bull postanowił to sprawdzić.

W ciekawym filmiku opublikowanym właśnie na kanale Red Bull Motorsports prowadząca Vanessa Guerra zaprasza do rywalizacji Pola Espargaro z ekipy Red Bull KTM MotoGP oraz całą czwórkę Red Bulla z Formuły 1; Maxa Verstappena i Alexa Albona z głównego zespołu Red Bulla oraz Pierre’a Gasly’ego i Daniiła Kwiata z ekipy Alpha Tauri (do niedawna Toro Rosso).

Zawodnicy zmierzyli się w kilku konkurencjach m.in. na czas reakcji, balans czy łapanie piłki. Kto był szybszy? Sprawdźcie, a przy okazji zobaczcie, jak wygląda trening zawodników motorsportu na tym poziomie. O wygłupach Pola nie musimy chyba wspominać:

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły