KTM i Ajo rozkręcają się w Moto2 – wideo
Mick
11 maja 2017

Ekipa Red Bull KTM Ajo ma już w tym sezonie na swoim koncie dwa podia w klasie Moto2. Kluczem do sukcesu jest nie tylko nowy motocykl i świetni zawodnicy, ale także doświadczony skład Akiego Ajo. Poznajcie ich bliżej.

W majowym numerze MotoRmanii znajdziecie naszą obszerną rozmowę z szefem zespołu, Akim Ajo. Wczoraj jednak fińska ekipa udostępniła ciekawy filmik pokazujący kulisy jej funkcjonowania.

Przypomnijmy. Ajo, którego teamu w ostatnich latach dominował w najmniejszej kategorii 125/Moto3, w Moto2 zadebiutował ze swoim zespołem dwa lata temu od razu zgarniając tytuł razem z Johannem Zarco, a następnie broniąc go rok temu.

Podczas gdy Francuz awansował do MotoGP, Ajo postanowił zakończyć współpracę z Kalexem i połączyć siły z KTM-em, z którym od pięciu lat współpracuje także w Moto3. Austriacy przygotowali zupełnie nową ramę, której dosiedli mistrz świata Moto3 Brad Binder i Miguel Oliveira.

O ile zawodnik z RPA zmaga się z zimową kontuzją ręki, o tyle Portugalczyk od razu narzucił ostre tempo, dwukrotnie finiszując na podium. Gdzie leży klucz do sukcesu? Kierowcy podkreślają zgodnie, jest nim właśnie Ajo.

Czy więc Fin postanowi „szarpnąć” się także na królewską klasę MotoGP, w której debiutuje w tym roku KTM? Odpowiedź znajdziecie w majowej MotoRmanii, a dzięki temu filmikowi poznacie fiński team nieco bliżej. Czy w tym roku Oliveira powalczy o tytuł?

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły