KTM i Ajo rozkręcają się w Moto2 – wideo

- Mick

Ekipa Red Bull KTM Ajo ma już w tym sezonie na swoim koncie dwa podia w klasie Moto2. Kluczem do sukcesu jest nie tylko nowy motocykl i świetni zawodnicy, ale także doświadczony skład Akiego Ajo. Poznajcie ich bliżej.

W majowym numerze MotoRmanii znajdziecie naszą obszerną rozmowę z szefem zespołu, Akim Ajo. Wczoraj jednak fińska ekipa udostępniła ciekawy filmik pokazujący kulisy jej funkcjonowania.

Przypomnijmy. Ajo, którego teamu w ostatnich latach dominował w najmniejszej kategorii 125/Moto3, w Moto2 zadebiutował ze swoim zespołem dwa lata temu od razu zgarniając tytuł razem z Johannem Zarco, a następnie broniąc go rok temu.

Podczas gdy Francuz awansował do MotoGP, Ajo postanowił zakończyć współpracę z Kalexem i połączyć siły z KTM-em, z którym od pięciu lat współpracuje także w Moto3. Austriacy przygotowali zupełnie nową ramę, której dosiedli mistrz świata Moto3 Brad Binder i Miguel Oliveira.

O ile zawodnik z RPA zmaga się z zimową kontuzją ręki, o tyle Portugalczyk od razu narzucił ostre tempo, dwukrotnie finiszując na podium. Gdzie leży klucz do sukcesu? Kierowcy podkreślają zgodnie, jest nim właśnie Ajo.

Czy więc Fin postanowi „szarpnąć” się także na królewską klasę MotoGP, w której debiutuje w tym roku KTM? Odpowiedź znajdziecie w majowej MotoRmanii, a dzięki temu filmikowi poznacie fiński team nieco bliżej. Czy w tym roku Oliveira powalczy o tytuł?

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl