Jutro zaczyna się sezon MotoGP

- Mick

Co prawda do pierwszego wyścigu w Katarze jeszcze ponad miesiąc, ale sezon MotoGP 2020 tak naprawdę zaczyna się już jutro, na tydzień przed pierwszymi testami w Malezji. 

Zanim na tor Sepang wyjadą etatowi zawodnicy wszystkich zespołów, najpierw odbędzie się tam swojego rodzaju „rozgrzewka”, czyli testy nazywane „shakedown”. W ich trakcie, przez trzy dni, nowe motocykle sprawdzać będą kierowcy testowi, którzy następnie wezmą także udział w oficjalnych testach.

W tym roku mała zmiana. Do testerów dołączą nie tylko oficjalni zawodnicy producentów, którzy nie są objęci koncesjami, czyli m.in. zakazem rozwoju silnika w trakcie sezonu, jak Aprilia i KTM, ale także debiutanci.

Tym sposobem w barwach HRC zobaczymy nie tylko Stefana Bradla, ale również Alexa Marqueza, podczas gdy w KTM-ie pojawią się nie tylko Dani Pedrosa i Mika Kallio, ale i debiutanci; Iker Lecuona i Brad Binder oraz etatowi zawodnicy; Miguel Oliveira i Pol Espargaro. Pod nieobecność zawieszonego Andrei Iannone, nowej Aprilii dosiądzie Aleix Espargaro oraz kierowca testowy Bradley Smith, który zapewne awansuje na fotel wyścigowy, jak i ściągnięty na zastępstwo tester, Lorenzo Savadori.

Ducati tradycyjnie wysyła do Malezji swojego etatowego kierowcę testowego, Michele Pirro, którego praca ma w tym roku być jeszcze bardziej intensywna. Z kolei na Yamasze, u boku dwóch kierowców testowych z Japonii, zobaczymy wracającego na M1-kę Jorge Lorenzo.

Raczej nie ma co liczyć na oficjalne czasy, ale plotki zza kulis shakedownu z pewnością rozejdą się po padoku szerokim echem podczas oficjalnych testów, które odbędą się w dniach 7-9 lutego.

Zimowy zakaz testów dobiegł właśnie końca, więc Panie i Panowie, sezon MotoGP wkręca się na obroty!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl