Jorge Lorenzo testuje bolid F1 – video

- Piotr Jędrzejak

Samochód jeździł bardzo gładko. Spodziewałem się, że będzie bardziej nerwowy i trudny…”

Na początku października, dzięki wspólnemu sponsorowi Monster Energy, Jorge Lorenzo został zaproszony na przejażdżkę bolidem F1 zespołu Mercedes AMG Petronas. Akcja działa się na torze Silverstone. Jorge jeździł autem, w którym Lewis Hamilton zgarnął tytuł Mistrza Świata F1 w 2014 roku.

Model Mercedes F1 W05 Hybrid waży mniej niż 700 kg, ma moc około 750-850 KM, ale zanim Jorge zajął miejsce w kabinie, zespół skierował go na symulatory. Hiszpan musiał najpierw nauczyć się podstaw i procedur, żeby w ogóle móc ruszyć z boksu. Ale gdy Lorenzo zaczął już jeździć, zespół F1 był bardzo pozytywnie zaskoczony – motocyklista notował stabilne postępy, zgłaszał cenne uwagi i skutecznie poprawiał swoje czasy.

Zobaczcie jak to wyglądało spełnienie marzeń Hiszpana (włączcie angielskie napisy):

Jorge Lorenzo wykręcił czas 50.452s na krótkiej pętli Silverstone International Circuit. Serie MotoGP i F1 jeżdżą na długiej konfiguracji więc ciężko odnieść ten czas.

Jorge po wszystkim powiedział, jak się jeździło: „Samochód jeździł bardzo gładko. Spodziewałem się, że będzie bardziej nerwowy i trudny, tymczasem wszystko było bardzo dobre: kierownica, silnik, wszystko. 

Jeździło się całkiem łatwo, a bolid w zakrętach jest bardzo, bardzo szybki. Przyczepność jest nierealna. Na pierwszym okrążeniu czujesz moc, ale jak już się do tego przyzwyczaisz, jest podobnie jak na motocyklu MotoGP – jednak zakręty to zupełnie inny świat, jest o jakieś 40 km/h szybciej w środku zakrętu.

Byłem też zaskoczony, jak późno można hamować. Poziom przyczepności, którą samochód dostarcza z pełnym gazem w szybkich zakrętach, jest po prostu szalony.”

Jorge Lorenzo w bolidzie F1 mercedes silverstone (1)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl