GP Tajlandii MotoGP niezagrożone

- Mick

Podczas gdy organizatorzy Formuły 1 i Formuły E odwołali zaplanowane na marzec wyścigi w Chinach z powodu zagrożenia koronawirusem, władze MotoGP poinformowały dzisiaj, że Grand Prix Tajlandii w Buriramie odbędzie się bez przeszkód. 

Zaplanowane na 22 marca zmagania na torze Chang będą drugą rundą MotoGP.

Z powodu koronawirusa z chińskiego Wuhanu od grudnia zmarły już ponad dwa tysiące osób, głównie właśnie w Chinach, ale blady strach padł na całą Azję.

Sytuacja jest na tyle poważna, że FIA postanowiła odwołać marcowy wyścig Formuły 1 w Szanghaju.

W Tajlandii potwierdzono jednak do tej pory tylko 35 przypadków zarażenia wirusem, z ponad 75 tysięcy na całym świecie, głównie w Chinach. Nie odnotowano jednak ani jednej ofiary. Wygląda więc na to, że sytuacja jest pod kontrolą.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl