GP Niemiec przesunięte w kalendarzu MotoGP 2017

- Mick

Przyszłoroczny wyścig o Grand Prix Niemiec na torze Sachsenring został przez organizatorów MotoGP przesunięty o dwa tygodnie do przodu i odbędzie się teraz drugiego lipca, zaledwie tydzień po rundzie w holenderskim Assen.

Początkowo dziewiąta z osiemnastu rund przyszłego sezonu zaplanowana była na połowę lipca. Po dzisiejszej zmianie odbędzie się na przełomie czerwca i lipca, a ekipy udadzą się do Saksonii prosto z Assen. Po wyścigu na Sachsenringu kibiców i zawodników czeka z kolei aż miesięczna, wakacyjna przerwa, zanim rywale spotkają się ponownie, tym razem z czeskim Brnie, z którego natychmiast udadzą się do Austrii.

Dwie rundy w dwa kolejne weekendy to nie lada gratka dla fanów, którzy mogą odwiedzić dwa różne tory podczas jednego wyjazdu i, co ważne, jednego urlopu. Assen i Sachsenring dzieli 660, a Brno i austriacki Red Bull Ring tylko 320 km.

GP Niemiec i GP Austrii to dwa najpopularniejsze wyścigi MotoGP w sezonie 2016. Odwiedziło je odpowiednio 212 i 215 tysięcy kibiców. Trzecie miejsce pod tym względem zajął finał w Walencji, na którym pojawiło się 202 tysiące fanów. W Czechach, mimo deszczowej niedzieli, przez cały weekend przez trybuny przewinęło się 181 tys. osób.

(Wciąż wstępny) kalendarz MotoGP na sezon 2017 wygląda następująco:

26 marca Katar Losail
9 kwietnia Argentyna Termas de Rio Hondo
23 kwietnia USA Circuit of The Americas
7 maja Hiszpania Jerez
21 maja Francja Le Mans
4 czerwca Włochy Mugello
11 czerwca Katalonia Barcelona
25 czerwca Holandia Assen
2 lipca Niemcy Sachsenring
6 sierpnia Czechy Brno
13 sierpnia Ausria Red Bull Ring
27 sierpnia Wielka Brytania Silverstone
10 września San Marino Misano
24 września Aragonia MotorLand Aragon
15 października Japonia Motegi
22 października Australia Phillip Island
29 października Malezja Sepang
12 listopada Walencja Ricardo Tormo

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl