GP Kataru dla klasy MotoGP ODWOŁANE!
Mick
1 marca 2020

Zawodnicy klasy MotoGP nie wezmą w następny weekend udziału w Grand Prix Kataru, pierwszej rundzie sezonu 2020. Wszystko z powodu koronawirusa i obowiązkowej kwarantanny, jakiej muszą od dziś zostać poddani wszyscy przylatujący do Kataru z Włoch.

Od dzisiaj każdy, kto przylatuje do Kataru z Włoch, lub był w tym kraju w ciągu ostatnich dwóch tygodni, z powodu koronawirusa obowiązkowo prosto z lotniska trafia na dwutygodniową kwarantannę. Warto pamiętać, że z Włoch pochodzi aż sześciu z dwudziestu czterech zawodników królewskiej klasy, w tym największa gwiazda tego sportu, Valentino Rossi. Zamknięcie ich na dwutygodniową kwarantannę wyeliminowałoby niemal jedną czwartą stawki nie tylko z wyścigu na torze Losail, ale i potencjalnie również z zaplanowanych dwa tygodnie później zmagań w Tajlandii.

Organizatorzy MotoGP nie mieli więc wyjścia i podjęli dzisiaj decyzję o odwołaniu zmagań królewskiej klasy, ale nie całej rundy. W Katarze są już bowiem zawodnicy Moto3 i Moto2, którzy zakończyli dzisiaj na torze Losail oficjalne, trzydniowe testy. Oni w następny weekend ścigać się będą bez zmian, ale Marqueza i spółki w akcji nie zobaczymy.

Poniżej pełne stanowisko organizatorów, które otrzymaliśmy dosłownie kilka minut temu:

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły