GP Kataru dla klasy MotoGP ODWOŁANE!

- Mick

Zawodnicy klasy MotoGP nie wezmą w następny weekend udziału w Grand Prix Kataru, pierwszej rundzie sezonu 2020. Wszystko z powodu koronawirusa i obowiązkowej kwarantanny, jakiej muszą od dziś zostać poddani wszyscy przylatujący do Kataru z Włoch.

Od dzisiaj każdy, kto przylatuje do Kataru z Włoch, lub był w tym kraju w ciągu ostatnich dwóch tygodni, z powodu koronawirusa obowiązkowo prosto z lotniska trafia na dwutygodniową kwarantannę. Warto pamiętać, że z Włoch pochodzi aż sześciu z dwudziestu czterech zawodników królewskiej klasy, w tym największa gwiazda tego sportu, Valentino Rossi. Zamknięcie ich na dwutygodniową kwarantannę wyeliminowałoby niemal jedną czwartą stawki nie tylko z wyścigu na torze Losail, ale i potencjalnie również z zaplanowanych dwa tygodnie później zmagań w Tajlandii.

Organizatorzy MotoGP nie mieli więc wyjścia i podjęli dzisiaj decyzję o odwołaniu zmagań królewskiej klasy, ale nie całej rundy. W Katarze są już bowiem zawodnicy Moto3 i Moto2, którzy zakończyli dzisiaj na torze Losail oficjalne, trzydniowe testy. Oni w następny weekend ścigać się będą bez zmian, ale Marqueza i spółki w akcji nie zobaczymy.

Poniżej pełne stanowisko organizatorów, które otrzymaliśmy dosłownie kilka minut temu:

Zrzut ekranu 2020-03-1 o 20.45.14

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl