#ForeverForward: Dunlop tworzy nową ligę w wyścigach Moto2 i Moto3
MotoRmania
31 marca 2015

Zwycięzca otrzyma puchar Dunlop #Forever Forward

informacja prasowa

Dunlop, oficjalny dostawca opon dla Moto2 i Moto3, stworzył nową tabelę ligową, która ma pomóc wyłonić największe talenty w tych klasach. Zawodnicy będą w niej klasyfikowani m.in. według liczby wyprzedzeń. Liga ta będzie śledzić najgorętsze pojedynki podczas wyścigów, powroty po stratach pozycji i determinację najlepszych zawodników w bezpośredniej walce na torze.

Po każdym wyścigu wszystkie wyniki zostaną zebrane w specjalnej tabeli ligowej #ForeverForward i opublikowane na stronie www.motogp.com. Zestawienie to będzie ilustrować, którzy zawodnicy awansowali najwyżej podczas wyścigu, porównując ich pozycję na finiszu z miejscem na linii startu. Pod koniec sezonu zawodnik, który poczynił największe postępy w obu klasach, otrzyma prestiżowy puchar Dunlop #ForeverForward.

Dlaczego akurat Mistrzostwa Świata FIM Moto2 i Moto3? Zyskały one bowiem światową renomę zarówno wśród startujących, jak i oglądających. Cenią je szczególnie młodzi zawodnicy, dla których są przepustką do dalszej kariery w sportach motorowych. Natomiast widzowie doceniają ten rodzaj rywalizacji ze względu na widowiskowość i częste wyprzedzanie.

„Klasy Moto2 i Moto3 zawsze dostarczały widzom, zarówno tym na torach, jak i przed telewizorami, wielu emocji. Pytaliśmy fanów za co lubią te mistrzostwa. Powiedzieli, że za wyprzedzanie i pojedynki między zawodnikami. W świecie, w którym niektóre zawody zbierają głosy krytyki za schematyczność wyścigów, wierzymy, że nasza nagroda – oraz debata jaką wywoła w mediach społecznościowych – przyciągnie nowych widzów i pozwoli im poczuć emocje tych mistrzostw” – tłumaczy James Bailey, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Dunlop Motosport w Europie.

Dyskusję na temat najlepszych akcji podczas wyścigów można śledzić na Twitterze @DunlopMoto pod hasztagiem #ForeverForward. Natomiast materiały wideo ilustrujące najbardziej emocjonujące momenty rywalizacji będą publikowane na stronie www.motogp.com w poniedziałki po każdym wyścigu.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły