#ForeverForward: Dunlop tworzy nową ligę w wyścigach Moto2 i Moto3

- MotoRmania

Zwycięzca otrzyma puchar Dunlop #Forever Forward

informacja prasowa

Dunlop, oficjalny dostawca opon dla Moto2 i Moto3, stworzył nową tabelę ligową, która ma pomóc wyłonić największe talenty w tych klasach. Zawodnicy będą w niej klasyfikowani m.in. według liczby wyprzedzeń. Liga ta będzie śledzić najgorętsze pojedynki podczas wyścigów, powroty po stratach pozycji i determinację najlepszych zawodników w bezpośredniej walce na torze.

Po każdym wyścigu wszystkie wyniki zostaną zebrane w specjalnej tabeli ligowej #ForeverForward i opublikowane na stronie www.motogp.com. Zestawienie to będzie ilustrować, którzy zawodnicy awansowali najwyżej podczas wyścigu, porównując ich pozycję na finiszu z miejscem na linii startu. Pod koniec sezonu zawodnik, który poczynił największe postępy w obu klasach, otrzyma prestiżowy puchar Dunlop #ForeverForward.

Dunlop w Moto3 (1)

Dlaczego akurat Mistrzostwa Świata FIM Moto2 i Moto3? Zyskały one bowiem światową renomę zarówno wśród startujących, jak i oglądających. Cenią je szczególnie młodzi zawodnicy, dla których są przepustką do dalszej kariery w sportach motorowych. Natomiast widzowie doceniają ten rodzaj rywalizacji ze względu na widowiskowość i częste wyprzedzanie.

„Klasy Moto2 i Moto3 zawsze dostarczały widzom, zarówno tym na torach, jak i przed telewizorami, wielu emocji. Pytaliśmy fanów za co lubią te mistrzostwa. Powiedzieli, że za wyprzedzanie i pojedynki między zawodnikami. W świecie, w którym niektóre zawody zbierają głosy krytyki za schematyczność wyścigów, wierzymy, że nasza nagroda – oraz debata jaką wywoła w mediach społecznościowych – przyciągnie nowych widzów i pozwoli im poczuć emocje tych mistrzostw” – tłumaczy James Bailey, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Dunlop Motosport w Europie.

Dyskusję na temat najlepszych akcji podczas wyścigów można śledzić na Twitterze @DunlopMoto pod hasztagiem #ForeverForward. Natomiast materiały wideo ilustrujące najbardziej emocjonujące momenty rywalizacji będą publikowane na stronie www.motogp.com w poniedziałki po każdym wyścigu.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl