Estrella Galicia 0,0 Marc VDS prezentuje barwy MotoGP

- Mick

Swoje barwy na sezon 2016 zaprezentował niedawno zespół Marca van der Stratena, który dwa lata temu połączył siły ze strukturą Emilio Alzamory. 

Belgijski team wystawi w tym roku aż sześciu zawodników, po dwóch w każdej klasie. Jorge Navarro będzie z pewnością walczył o tytuł w Moto3. U jego boku zadebiutuje inny młody Hiszpan, Aaron Canet, który rok temu rozminął się z tytułem juniorskiego mistrza świata w dużej mierze z powodu kontuzji nogi. Obaj wystartują na Hondach.

W Moto2 swój drugi sezon rozpocznie młodszy brat gwiazdy MotoGP, Alex Marquez, będący póki co wciąż wielką niewiadomą i także wracający do zdrowia po niedawnej kontuzji nadgarstka. Byłego mistrza Tito Rabata zastąpi z kolei Włoch Franco Morbidelli, który rok temu imponował w swoim drugim sezonie w MŚ, ale jego drugą połowę spędził w domu z powodu poważnego złamania nogi, jakiego nabawił się podczas treningów na ranczu Valentino Rossiego.

W MotoGP Marc VDS wystawi aż dwóch zawodników. Po odejściu Brytyjczyka Scotta Reddinga, do zespołu dołączył Australijczyk Jack Miller, razem z całą swoją ekipą mechaników z LCR i finansowym wsparciem Hondy. Miller miał już kiedyś kontrakt z menedżerem zespołu Michaelem Bartholemym, ale za namową swojego osobistego menedżera Akiego Ajo postanowił zostać w Moto3 i powalczyć o tytuł na KTM-ie – w sezonie 2014 rozminął się z nim o włos, przegrywając właśnie z prowadzonym przez Alzamorę, młodym Marquezem. Cała sprawa (kontraktu, nie tytułu) otarła się o sąd, ale jak widać, wszystko dobrze się skończyło. Miller to jednak kolejny z zawodników belgijskiej ekipy, który rozpoczyna sezon osłabiony kontuzją. W połowie stycznia złamał nogę podczas treningów na crossówce i opuścił testy w Malezji. Rok temu Jack jeździł dla LCR na Hondzie w specyfikacji Open. Teraz nie ma już takich motocykli i Australijczyk otrzymał maszynę w specyfikacji fabrycznej.

Drugiej, identycznej, dosiądzie awansujący z Moto2 mistrz świata z sezonu 2014, Tito Rabat, który będzie w tym sezonie jedynym debiutantem. Tytuł „Rookie of the Year” ma więc już w kieszeni. Rok temu miał problemy z dogadaniem się w Moto2 z kombinacją Kalex/Dunlop/Ohlins. Jak będzie tym razem na nowej maszynie i ogumieniu Michelin?

Trzeba przyznać, że podczas zimowych testów zawodnicy belgijskiej ekipy nie błyszczeli, ale wielu z nich ma przecież opinie wielkich talentów, więc ciekawe, co pokażą w trakcie sezonu.

Jak podoba się Wam malowanie motocykli?

Presentación #TeamEG00

Opublikowany przez Estrella Galicia 0,0 na 7 marca 2016

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl