Espargaro i Petrucci: spektakularny wypadek, utrata pamięci

- Piotr Jędrzejak

Obaj zawodnicy od razu wstali, ale Danilo Petrucci stracił tymczasowo pamięć. Nie wiedział, gdzie jest.

Jeżeli nie oglądaliście wyścigu o GP Aragonii w miniony weekend, możecie zajrzeć do relacji Micka. Runda MotoGP jest jednak dłuższa, niż tylko sam niedzielny wyścig. Na przykład w czasie sobotniego treningu FP3 doszło do wypadku Pola Espargaro oraz Danilo Petrucciego. Organizator uznał, że wypadek był na tyle spektakularny, że warto zobaczyć go jeszcze raz – w rozdzielczości 4K, w zwolnionym tempie.

Pol Espargaro na zakręcie nr 2 zaliczył upadek. Uciekło mu przednie koło, wylądował na asfalcie. Zwróćcie uwagę, jak w 15 sekundzie napełnia mu się poduszka powietrzna w kombinezonie. Niektórzy powiedzą, że napełniła się zbyt późno. Jednak to był lowside, czyli stosunkowo łagodne przyziemienie. Pol wyszedł z tego bez szwanku.

Pech chciał, że Espargaro przewrócił się w miejscu wyjazdu z pit-lane, a Danilo Petrucci akurat ruszał na tor. Nie zdążył zareagować, uderzył w motocykl Pola i wyleciał w powietrze. Zwróćcie uwagę na te latające obręcze – to tarcze sprzęgła z Ducati.

Niestety Dorna Sports blokuje odtwarzanie filmów na stronach, więc musicie przejść do YouTube. Ale warto!

Niestety Danilo zaliczył całkiem solidne przyziemienie. Uderzył w asfalt najpierw prawym barkiem, później tyłem głowy. Wstał natychmiast, nie stracił przytomności i świadomości, ale częściowo utracił pamięć. Petrucci opowiadał dla BTSports:

„Problem jest taki, że zupełnie tego nie pamiętam. Wyjeżdżałem z boksów i patrząc kto jest na torze, zobaczyłem motocykl Pola, no i nastąpił duży wypadek. W tamtym momencie byłem świadomy, ale nie pamiętałem gdzie jestem. Powiedziałem sobie 'zobacz, jestem OK, stoję, a moje kości są tam gdzie powinny być’. 

Dlatego wróciłem [biegiem, z pełnym poświęceniem do powrotu na tor – przyp. red.] do boksów, ale jak wyjeżdżałem motocyklem na tor, nie pamiętałem gdzie jestem, a na kolejnym okrążeniu nie pamiętałem, gdzie wydarzył się wypadek. Byłem trochę przestraszony. 

Zrobiłem tego ranka 6 okrążeń i wydaje mi się, że nie pamiętam czterech i pół z nich. Trochę mi z tego powodu smutno, ale poza tym wszystko z moją głową w porządku.”

Danilo odwiedził clinica mobile po feralnej sesji FP3, a później uczestniczył jeszcze w treningach FP4 oraz w obu fazach kwalifikacji. Wywalczył 9. miejsce, ale czuł się bardzo zmęczony. Do kliniki udał się jeszcze w sobotę wieczorem i w niedzielę rano.

W sobotę Petrucci mówił, że wciąż nie pamięta niektórych godzin i minut, ale pamięć zaczyna mu wracać, a poza tym wszystko w porządku.

W niedzielnym wyścigu Pol Espargaro zajął 8. pozycję, a Danilo Petrucci był 17.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl