Dovizioso wygrywa w MotoGP w Malezji, Marquez bez tytułu

- Mick

Andrea Dovizioso wygrał niedzielny wyścig o Grand Prix Malezji, na mokrym torze Sepang pokonując zespołowego kolegę, Jorge Lorenzo. Włoch sięgnął po swoją szóstą wygraną w tym roku.

Dovi wyprzedził Lorenzo na kilka kołek przed metą, gdy ten zaliczył uślizgu przodu w ostatnim zakręcie. Po wszystkim Hiszpan przyznał, że nie czując się całkowicie pewnym jeśli chodzi o przednią oponę, na finiszu nie jechał na maksa i nie próbował nawiązać walki. Chwilę wcześniej Ducati przesłało na wyświetlacz w motocyklu „Por Fuerry” komunikat, by zmienił mapę na ósmą, co okazało się później zaszyfrowanym poleceniem przepuszczenia Doviego. Lorenzo nie musiał jednak udawać, bo w ostatnim zakręcie faktycznie niemal się przewrócił.

Podium uzupełnił Johann Zarco, który prowadził w pierwszej połowie wyścigu. Francuz sięgnął po swoje drugie podium w debiutanckim sezonie MotoGP na torze, na którym rok temu wywalczył drugi tytuł w Moto2. Poza pudłem, na czwartym miejscu, finiszował Marc Marquez, który tym sposobem nie mógł jeszcze zapewnić sobie czwartego tytułu mistrza MotoGP. Walka o koronę rozstrzygnie się za dwa tygodnie w Walencji. Marquez wyprzedza Doviego w tabeli o 21 punktów na 25 możliwych do zdobycia. To oznacza, że Włoch musi wygrać ostatni wyścig sezonu i liczyć na pecha Hiszpana. Marquez potrzebuje z kolei zaledwie kilku oczek.

Przed wyścigiem MotoGP w Malezji rozstrzygnęły się losy tytułu Moto2, który zgarnął Włoch Franco Morbidelli. Podopieczny ekipy Marc VDS oraz Akademii Valentino Rossiego. Sam „Doktor” zaliczył w Malezji przeciętny wyścig, finiszując na siódmym miejscu. Dziewiąty był jego zespołowy kolega, Maverick Vinales. Na piatej pozycji finiszował startujący z pole position Dani Pedrosa.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl