Dovizioso wygrywa w MotoGP na Silverstone

- Mick

Po zwycięstwie w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone Włoch Andrea Dovizioso został nowym liderem klasyfikacji generalnej MotoGP. Do mety nie dojechał obrońca tytułu, Hiszpan Marc Marquez.

Po starcie zmagań na legendarnym, brytyjskim torze na prowadzenie wystrzelił biorący udział w swoim 300. wyścigu Grand Prix, Włoch Valentino Rossi. Zawodnik Yamahy nie był jednak w stanie, po raz kolejny w tym roku, utrzymać tempa – z powodu zbyt mocnego zużycia opon.

Sytuację wykorzystał Dovizioso, który na finiszu wystrzelił na prowadzenie i sięgnął po swoje czwarte zwycięstwo w tym sezonie. Na ostatnich metrach zawodnika Ducati naciskał jeszcze Maverick Vinales, ale reprezentant Yamahy na mecie stracił do lidera jedną dziesiątą sekundy. Podium uzupełnił Rossi, który był w stanie utrzymać za sobą naciskającego Cala Crutchlowa, startującego przed własną publicznością w legendarnych barwach Castrol Honda.

Grand Prix Wielkiej Brytanii zakończyło się pechowo dla obrońcy tytułu, Marca Marqueza, który mimo startu z pole position nie dojechał do mety z powodu awarii motocykla. Hiszpan pokazał jednak determinację, bo choć sekundy wcześniej prawie upadł po uślizgu mokrej od oleju, tylnej opony, to jednak mimo wszystko próbował odpalić swoją Hondę i wrócić na tor. Niestety, nieskutecznie.

Zwycięstwo Dovizioso i pecha Marqueza sprawiły, że Włoch został nowym liderem tabeli, w której wyprzedza obrońcę tytułu o dziewięć punktów. Cztery kolejne traci Vinales, podczas gdy Rossiemu brakuje do Doviego aż 26 oczek na 150 możliwych jeszcze do zdobycia w sześciu ostatnich wyścigach sezonu. Najbliższy z nich za dwa tygodnie w Misano.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl