Daniel Blin z Pucharem Polski i zaproszeniem na Red Bull Rookies Cup

- MotoRmania

Kilka dni po wywalczeniu motocyklowego Pucharu Polski w klasie Superstock 300, 15-letni Daniel Blin otrzymał zaproszenie na testy do prestiżowej serii Red Bull Rookies Cup, będącej przedsionkiem mistrzostw świata MotoGP.

informacja prasowa

Młody torunianin w tym roku dopiero debiutował w wyścigach motocyklowych, ale natychmiast objawił gigantyczny talent. Startując Yamahą R3 w barwach zespołu Wójcik FHP YART Racing Team, Blin praktycznie nie schodził z podium. 15-latek zdominował nie tylko Puchar Polski i Puchar Europy, ale imponował również w holenderskim Pucharze Yamahy, a w gościnnym starcie wygrał wyścig mistrzostw Niemiec, jednej z najmocniejszych krajowych serii na świecie, obrońcę tytułu zostawiając daleko w tyle.

Daniel Blin jedzie na Red Bull Rookies Cup (4)

Talent Polaka dostrzegli m.in. organizatorzy mistrzostw świata World Supersport 300, we wrześniu zapraszając go do startu z tzw. dziką kartą w wyścigu na portugalskim torze Portimao. Mimo niecałego roku doświadczenia na swoim koncie, Blin znów imponował, w stawce aż 37 najszybszych zawodników z całego świata kwalifikując się do wyścigu i finiszując na wysokim dwudziestym miejscu. Rywale i szefowie konkurencyjnych ekip nie mogli wówczas uwierzyć w szybkość polskiego debiutanta.

Potencjał i tempo rozwoju młodego torunianina dostrzegli także organizatorzy prestiżowej serii Red Bull Rookies Cup, którzy ponownie zaprosili go na testy. Blin weźmie w nich udział w dniach 16-19 października, na hiszpańskim torze Almeria, razem z ponad setką najszybszych, młodych zawodników z całego świata. Tylko kilkunastu najlepszych dołączy w przyszłym roku do etatowej stawki, która ściga się bezpośrednio przed wyścigami MotoGP na najsłynniejszych europejskich torach.

Daniel Blin jedzie na Red Bull Rookies Cup (2)

Starty w Red Bull Rookies Cup otworzyły wielu młodym talentom drzwi do mistrzostw świata motocyklowej Formuły 1, czyli MotoGP. Jednym z nich jest chociażby Francuz Johann Zarco, który najpierw dwukrotnie wywalczył tytuł mistrza świata Moto2, a w tym roku debiutuje w MotoGP i już ma na swoim koncie finisz na podium. Czy Daniel Blin pójdzie w jego ślady?

„Ten sezon nie mógł potoczyć się dla nas lepiej – mówi Daniel Blin. – Cieszę się ze zwycięstw w Pucharze Polski, Pucharze Europy czy udanego debiutu w mistrzostwach świata, ale wszystko to było dla mnie tylko drogą do celu, jakim jest powrót na testy do serii Red Bull Rookies Cup. Brałem w nich udział już rok temu, ale wówczas przesiadałem się z pit-bike’a na motocykl wyścigowy praktycznie dopiero w Hiszpanii i wiedziałem, że jako kompletny debiutant nie mogę liczyć na awans do etatowej stawki. W tym roku jest inaczej. W trakcie tego sezonu bardzo wiele się nauczyłem, szczególnie podczas ostatniego startu w mistrzostwach świata, gdzie mogłem zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami klasy 300. Wracam więc do Hiszpanii aby pokazać swoje postępy na torze i mam nadzieję, że będę wystarczająco szybki, aby spełnić moje marzenie, jakim są starty w Red Bull Rookies Cup i w padoku MotoGP. Jednocześnie bardzo dziękuję całej ekipie Wójcik FHP YART Racing Team, mojej rodzinie i wszystkim, którzy pomogli mi w tym roku zarówno na torze, jak i poza nim.”

Daniel Blin jedzie na Red Bull Rookies Cup (5)

„Na początku roku zaprosiliśmy Daniela do startów w naszych barwach bo wiedzieliśmy, że ma talent na światową skalę i chcieliśmy pomóc mu to pokazać – dodaje szef zespołu, Grzegorz Wójcik. – Przez cały rok rywale rwali sobie włosy z głów, bo Daniel był dla nich bezlitosny zarówno w Pucharze Polski, jak i w Pucharze Europy, gdzie praktycznie nie schodził z najwyższego stopnia podium. Wisienką na torcie było najpierw zwycięstwo w mistrzostwach Niemiec na bardzo trudnym torze w Assen, a następnie bardzo udany debiut w mistrzostwach świata w Portugalii, gdzie mimo niewielkiego wciąż doświadczenia Daniel był bardzo bliski wywalczenia punktów, co byłoby prawdziwą sensacją. Nie mieliśmy wątpliwości, że swoimi tegorocznymi wynikami Daniel zasłuży i zapracuje na zaproszenie na testy do Red Bull Rookies Cup i mocno trzymamy za niego kciuki, bo to bez wątpienia największy wschodzący talent polskich wyścigów.”

Więcej informacji na profilu zespołu na Facebooku, pod adresem facebook.com/wojcikfhpracingteam. Więcej informacji o Danielu Blinie na jego profilu, pod adresem facebook.com/blineQ222.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl