Wyniki śledztwa w sprawie wypadku Nicky’ego Haydena

- Mick

Wstępne wyniki włoskiego śledztwa w sprawie majowego, śmiertelnego wypadku byłego mistrza świata MotoGP przypisują 70 procent winy kierowcy samochodu, a 30 procent samemu Haydenowi.

Sprawę wypadku od samego początku szeroko opisują włoskie media. Po publikacji wyników oficjalnego śledztwa zebrane materiały przeanalizował i podsumował amerykański dziennikarz, Mark Gardiner. Jego analizę możecie znaleźć TUTAJ.

Według śledczych – bazujących nie tylko na zeznaniach świadków, ale i nagraniu wypadku z okolicznej kamery przemysłowej – kierujący Peugeotem 206 30-latek przekroczył dozwoloną prędkość, na 50-tce jadąc 73 km/h. Hayden wyjechał jednak rowerem z drogi podporządkowanej z prędkością ok. 20 km/h i nie zastosował się do znaku Stop. Amerykanin miał w uszach bezprzewodowe słuchawki. Kierowca samochodu nawet nie zdążył zahamować. Był trzeźwy. Hayden zmarł w szpitalu kilka dni po wypadku.

30-letniemu Włochowi grozi od pięciu do dziesięciu lat bezwzględnego więzienia, choć zdaniem włoskich dziennikarzy wyrok ten może zostać skrócony o połowę jeśli faktycznie sąd uzna częściową winę Haydena.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl