Biesiekirski z niedosytem w Walencji

- MotoRmania

Z powodu problemu z tylną oponą Piotr Biesiekirski zakończył ostatni wyścig swojego pierwszego pełnego sezonu w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2 na piętnastym miejscu.

Informacja Prasowa

18-latek z ekipy Euvic Stylobike Good Racing startował do niedzielnych zmagań na torze MotoGP w Walencji z siedemnastej pozycji i szybko przebił się na trzynaste miejsce, jadąc w grupie rywalizującej o dwunastą lokatę.

Od czwartego z dziewiętnastu okrążeń jedyny Polak w międzynarodowej stawce 37 zawodników musiał jednak walczyć nie tylko z rywalami, ale także z brakiem przyczepności, spowodowanym wadliwą tylną oponą. Linię mety minął na punktowanym, piętnastym miejscu.

Choć sezon motocyklowych ME Moto2 dobiegł już końca, Biesiekirskiego czeka jeszcze w tym roku grudniowy debiut w motocyklowych MŚ FIM EWC na torze Sepang w Malezji w barwach reprezentacji Polski, Wójcik Racing Teamu.

„Czuję dziś spory niedosyt, bo mieliśmy szansę na dużo lepszy rezultat i celowaliśmy w pierwszą dziesiątkę, ale od czwartego okrążenia tylna opona bardzo mocno ślizgała się w lewych zakrętach, co uniemożliwiło mi walkę o wyższą lokatę – powiedział Piotr Biesiekirski, który zakończył sezon 2019 na 18. miejscu w klasyfikacji generalnej. – Po wyścigu okazało się, że było to spowodowane usterką. Choć przed startem zastosowaliśmy odpowiednie ciśnienia, na mecie były one o wiele za wysokie. Taki jest jednak ten sport i takie rzeczy czasami się zdarzają. Tak czy inaczej to był dla mnie bardzo cenny sezon, choć jego początek upłynął pod znakiem kontuzji. Dzięki ogromnemu doświadczeniu mojej ekipy i naszej wspólnej ciężkiej pracy wiele się jednak nauczyłem, co z pewnością zaprocentuje w przyszłym roku, podczas naszych kolejnych startów w ME Moto2. Teraz odliczam już dni do mojego grudniowego debiutu w MŚ FIM EWC i wracam do testowania mojej nowej R1-ki.”

Więcej informacji o Piotrze Biesiekirskim na jego oficjalnym profilu pod adresem Facebook.com/PiotrBiesiekirskiOfficial oraz na nowej, oficjalnej stronie internetowej, pod adresem www.pbk74.com .

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl