Aprilia zaprezentowała projekt MotoGP na 2020. Powalczą o podium?

- Mick

Zupełnie nowy motocykl i dużo większe aspiracje – tak w skrócie opisać można projekt włoskiej marki Aprilia na sezon MotoGP 2020. Ekipa z Noale zaprezentowała swoje tegoroczne barwy w Katarze, tuż przed startem ostatnich przedsezonowych testów. Poniżej znajdziecie galerię i wideo z prezentacji.

Co prawda wciąż ważą się losy Andrei Iannone, którego FIM zawiesiła z powodu wpadki dopingowej, ale Włoch był obecny podczas prezentacji obok drugiego etatowego zawodnika, Hiszpana Aleixa Espargaro oraz kierowcy testowego, Bradleya Smitha. To właśnie Brytyjczyka zobaczymy póki co na drugim motocyklu Aprilii.

Głównym bohaterem prezentacji była jednak właśnie nowa maszyna. Model RS-GP napędza całkowicie nowy, czterocylindrowy silnik V o kącie rozwarcia cylindrów wynoszącym 90 stopnii, wzorowany na jednostkach napędowych Hondy i Ducati. Jednostka korzysta także z szybkiej skrzyni biegów „seamless”. Wszystko to jest efektem pracy działu technicznego pod kierownictwem Romano Albesiano. Od kiedy do Aprilii dołączył nowy szef projektu, Massimo Rivola, Albesiano mógł skupić się na technicznych aspektach, zostawiając zarządzenie zespołem doświadczonemu managerowi z Formuły 1.

Jakie będą tego efekty? Co prawda podczas testów w Malezji Aleix Espargaro pokazał świetne tempo i mówił, że jest gotowy do walki o podium, to jednak Albesiano i Rivola studzą ten entuzjazm. Ich zdaniem w pierwszej połowie sezonu Aprilię czeka bardzo dużo pracy nad rozwojem całkowicie nowego motocykla. Wiele w tym racji; imponującą symulację wyścigu w wykonaniu Aleixa na Sepang przerwały właśnie problemy techniczne. Lepsze tempo i większy potencjał są jednak ewidentne.

Jak Aprilia poradzi sobie podczas trzydniowych testów, które rozpoczynają się dzisiaj w Katarze? Przekonamy się w najbliższych dniach. Jak podoba Wam się nowa Aprilia i jak oceniacie jej szanse?

Zobaczcie galerię zdjęć i wideo-relację z wczorajszej prezentacji:

 

 

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl