Jeżeli macie kompleks na punkcie własnego mieszkania, nie oglądajcie tych filmów.

Gdy normalni ludzie – tacy jak my czy Wy – jeżdżą na track daye, najczęściej problem „gdzie spać” ma znacznie niższy priorytet, niż „czy wziąłem odpowiednią liczbę opon” czy chociażby „kończą mi się trytytki”. Śpi się w namiocie, w śpiworze na podłodze boksu, na pace swojego samochodu, czy czasem w hotelu nieopodal toru.

Sytuacja wygląda znacznie inaczej, gdy jesteś w ścisłej czołówce najlepszych motocyklistów na świecie. W trakcie europejskich rund MotoGP, z całą karawaną pojazdów technicznych, za zawodnikami jeżdżą również tak zwane motorhome, czyli wszelkiego rodzaju samochody kampingowe. Najlepsi zawodnicy śpią w przyczepach ciężarówek zaadaptowanych na mieszkania. Ale nie można nazwać tego „spaniem na pace”, o nie.

Rzut "motorhome" ze strony Rioja Vehicles. W takim śpią Rossi i Marquez.

Rzut „motorhome” ze strony Rioja Vehicles. W podobnych rozkładanych apartamentach śpią Rossi i Marquez.

Tak się składa, że Valentino Rossi, Marc Marquez i Maverick Vinales zaopatrują się w tej samej fimie, Rioja Vehicles. Teraz Rioja wrzuciła klipy prezentujące te trzy motorhome’y. To prawdziwie luksusowe apartamenty wyposażone w we wszelkie nowinki elektroniczne z branży smart home. 

Zwróćcie uwagę, że przyczepy Valentino i Marca skonstruowane są w podobny sposób. Widocznie w kwestii noclegów w czasie europejskich rund GP, ci dwaj zawodnicy pozostają zgodni. Za to przyczepa Mavericka rozkłada się nie na boki, ale w górę. Och, zazdrościmy.

P.S.: Jednak trochę biednie, bo nie ma garażu.

Valentino Rossi:

Marc Marquez:

Maverick Vinales: