Apartamenty na kółkach: z kamerą w „motorhome” Rossiego, Marqueza i Vinalesa

- Piotr Jędrzejak

Jeżeli macie kompleks na punkcie własnego mieszkania, nie oglądajcie tych filmów.

Gdy normalni ludzie – tacy jak my czy Wy – jeżdżą na track daye, najczęściej problem „gdzie spać” ma znacznie niższy priorytet, niż „czy wziąłem odpowiednią liczbę opon” czy chociażby „kończą mi się trytytki”. Śpi się w namiocie, w śpiworze na podłodze boksu, na pace swojego samochodu, czy czasem w hotelu nieopodal toru.

Sytuacja wygląda znacznie inaczej, gdy jesteś w ścisłej czołówce najlepszych motocyklistów na świecie. W trakcie europejskich rund MotoGP, z całą karawaną pojazdów technicznych, za zawodnikami jeżdżą również tak zwane motorhome, czyli wszelkiego rodzaju samochody kampingowe. Najlepsi zawodnicy śpią w przyczepach ciężarówek zaadaptowanych na mieszkania. Ale nie można nazwać tego „spaniem na pace”, o nie.

Rzut "motorhome" ze strony Rioja Vehicles. W takim śpią Rossi i Marquez.

Rzut „motorhome” ze strony Rioja Vehicles. W podobnych rozkładanych apartamentach śpią Rossi i Marquez.

Tak się składa, że Valentino Rossi, Marc Marquez i Maverick Vinales zaopatrują się w tej samej fimie, Rioja Vehicles. Teraz Rioja wrzuciła klipy prezentujące te trzy motorhome’y. To prawdziwie luksusowe apartamenty wyposażone w we wszelkie nowinki elektroniczne z branży smart home. 

Zwróćcie uwagę, że przyczepy Valentino i Marca skonstruowane są w podobny sposób. Widocznie w kwestii noclegów w czasie europejskich rund GP, ci dwaj zawodnicy pozostają zgodni. Za to przyczepa Mavericka rozkłada się nie na boki, ale w górę. Och, zazdrościmy.

P.S.: Jednak trochę biednie, bo nie ma garażu.

Valentino Rossi:

Marc Marquez:

Maverick Vinales:

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl