Zapowiedź Grand Prix Racer: film dokumentalny o Manx GP – wyścigach na Wyspie Man
Piotr Jędrzejak
31 stycznia 2013

Lubisz wyścigi drogowe? Nie przegap tego!

Jeżeli jesteś fanem wyścigów drogowych, pozycją obowiązkową w Twojej domowej videotece powinien być tytuł TT3D: Closer to the Edge. Zapewne oglądałeś też śmieszną parodię, Wyspa Babć: Bliżej Do Żywopłotu oraz nie jest Ci obcy dokument nakręcony przez stację Al Jazeera, Niebezpieczne Uzależnienie. Jeżeli jednak tak nie jest, masz co nadrabiać, bo już niedługo pojawi się kolejna produkcja o wyścigach drogowych!

Na fali popularności Wyspy Man, tamtejsza stacja Greenlight TV postanowiła nakręcić następny dokument, tym razem o wyścigach Manx Grand Prix – czyli o „tych drugich” startach na torze Mountain Course. Oryginalnie Manx GP było imprezą dla amatorów, swoistym przedsionkiem właściwego Tourist Trophy. Niedawno jednak zasady uległy modyfikacji, zmieniając charakter na bliższy wyścigom klasyków – organizatorzy chcą, aby Manx było tak samo rozpoznawalną imprezą jak TT, ale żeby świat je rozróżniał, mimo że format jest bardzo zbliżony. Wyścigi odbywają się nieprzerwanie od 1923 roku, a dokument nagrywany był przed i w trakcie edycji 2012.

Trwający godzinę „Grand Prix Racer” będzie miał swoją światową premierę już 4. lutego na Wyspie Man. Dzień później film będzie nadawany na brytyjskim kanale ITV4, a premiera DVD odbędzie się 4. marca. Zobaczcie zapowiedź!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły