Yamaha R1 na Grand Prix Makau: przerażający tor, fenomenalny dźwięk
Piotr Jędrzejak
22 listopada 2018

Nie wydaje nam się, aby była możliwość, żeby dźwięk wyścigowej Yamahy R1 mógł się nie podobać.

W miniony weekend na torze Guia Circuit w Chinach zgromadzili się najlepsi zawodnicy wyścigów drogowych. Odbyło się tam Grand Prix Makau, a na naszych stronach mogliście już przeczytać o wynikach i obejrzeć podsumowanie wyścigu.

Teraz po internecie w wirusowym tempie rozchodzi się kolejny film z Makau. Udostępnił go jeden z zawodników, Horst Saiger, który zakończył wyścig na 6. pozycji. Film zmontowany jest z ujęć na kokpit oraz z kamerki zamontowanej za zadupku – do przodu i do tyłu. Możemy zobaczyć, jak dramatycznie wąski i przerażająco niebezpieczny jest drogowy tor Guia. Średnia prędkość Saigera z wyścigu wyniosła 149,3 km/h.

Jednak nagranie zdobywa popularność z jeszcze innego powodu. Po prostu posłuchajcie fantastycznego dźwięku wyścigowej Yamahy R1 pomiędzy wysokimi barierkami…

Mihał Zdonek na facebooku podrzucił nam jeszcze dłuższy, 10-minutowy klip z tego wyścigu od Horsta Saigera. Dzięki!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły