Yamaha R1 na Grand Prix Makau: przerażający tor, fenomenalny dźwięk

- Piotr Jędrzejak

Nie wydaje nam się, aby była możliwość, żeby dźwięk wyścigowej Yamahy R1 mógł się nie podobać.

W miniony weekend na torze Guia Circuit w Chinach zgromadzili się najlepsi zawodnicy wyścigów drogowych. Odbyło się tam Grand Prix Makau, a na naszych stronach mogliście już przeczytać o wynikach i obejrzeć podsumowanie wyścigu.

Teraz po internecie w wirusowym tempie rozchodzi się kolejny film z Makau. Udostępnił go jeden z zawodników, Horst Saiger, który zakończył wyścig na 6. pozycji. Film zmontowany jest z ujęć na kokpit oraz z kamerki zamontowanej za zadupku – do przodu i do tyłu. Możemy zobaczyć, jak dramatycznie wąski i przerażająco niebezpieczny jest drogowy tor Guia. Średnia prędkość Saigera z wyścigu wyniosła 149,3 km/h.

Jednak nagranie zdobywa popularność z jeszcze innego powodu. Po prostu posłuchajcie fantastycznego dźwięku wyścigowej Yamahy R1 pomiędzy wysokimi barierkami…

Mihał Zdonek na facebooku podrzucił nam jeszcze dłuższy, 10-minutowy klip z tego wyścigu od Horsta Saigera. Dzięki!

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl