Wielki Finał GymkhanaGP 2016 – święto MotoGymkhany!

- MotoRmania

Na koniec sezonu motocyklowego na mapie rozgrywek GymkhanaGP pojawi się stolica polskiej MotoGymkhany – Szczecin. Jeśli lubisz zdrową i sportową rywalizację, kochasz zapach spalin, a zamiast krwi w Twoich żyłach płynie benzyna, to nie może Cię tu zabraknąć!

informacja prasowa

17. września odbędzie się w Szczecinie długo wyczekiwany finał i jednocześnie IV runda cyklu zawodów w Gymkhanie motocyklowej w randze nieoficjalnych Mistrzostw Polski oraz piknik skupiający pasjonatów motocykli. Organizatorzy zapraszają na motocyklowe święto, imprezę dla każdego kto jeździ motocyklem, lubi motocykle albo zwyczajnie zainteresuje się i będzie chciał uczestniczyć w tym wydarzeniu. Tego dnia będzie można podziwiać motocykle najlepszych gymkhanerów w Europie w akcji, a także zabytkowe motocykle zawodników Motocyklowego Pucharu Polski Classic oraz zobaczyć je w pokazowym przejeździe.

09-Ekipa-Czeska-foto-Pacyfka

Zawody organizowane są przez grupę szczecińskich gymkhanerów przy współpracy z ZO PZM Szczecin, Aubomobilklubem Szczecińskim, MotoFUNdacją oraz wszystkimi, którzy włączyli się do współpracy.

Szczecińska, czwarta i ostatnia runda rozstrzygnie, kto zostanie Mistrzem Polski GymkhanaGP, a kto zajmie pozostałe miejsca na podium klasyfikacji generalnej. Liderem tabeli jest obrońca tytułu Dziki (jego fanpage FB). Ubiegłoroczny Wicemistrz Europy ma komplet zwycięstw, czyli 60 punktów. Drugi jest Oscar Kubicki, który dwukrotnie był drugi, a raz siódmy, z 43 punktami – i tylko on jeszcze ma matematyczne szanse na mistrzostwo, ale żeby tak się stało, Oscar musiałby być pierwszy, a Dziki nie wyżej jak 14. Gdyby był 13., albo gdyby Oscar był drugi, a Dziki nie uzyskałby żadnych punktów, nastąpiłby remis i przewidziana przez regulamin dogrywka.

Znacznie więcej kandydatów jest do miejsca wicemistrza. Alived, Mistrz Rosji, startujący w całym cyklu polskich zawodów, traci do Oscara 6 punktów. Aby nadrobić tę stratę, musiałby na ostatniej rundzie na przykład być pierwszy, a Oscar znaleźć się poza podium, albo gdyby Alived zdobył któreś z dalszych miejsc, potrzebowałby objechać Oscara o sześć lub więcej pozycji.

40-Dziki-foto-Pacyfka

Kolejni zawodnicy, mający matematyczne szanse na miejsce na podium generalki, to Snajper (35 pkt), Krupic (32), Kyo (28), Głodny (26), Kazik (21) i Malarz (19). Snajper traci do Alived tylko dwa punkty, więc by powalczyć z nim o miejsce drugiego wicemistrza musi objechać Rosjania o dwa miejsca (wówczas będzie remis) lub więcej, chyba że znalazłby się w pierwszej czwórce (a w tym roku Snajper stanął już na podium, a także wywalczył czwarte miejsce w Mistrzostwach Europy) – tam miejsca są lepiej punktowane, wówczas wystarczy przewaga jednej pozycji do remisu, lub dwóch, by samotnie zająć trzecie miejsce generalnej.

Aktualny lider czeskiej tabeli Krupic, by powtórzyć ubiegłoroczny wyczyn swego rodaka Miondira i znaleźć się na podium generalnej w mistrzostwach Polski, potrzebowałby nadrobić 5 punktów do Alived i trzy do Snajpera. Nie jest to takie nieprawdopodobne, Krupic zawsze finiszuje na podium, był raz drugi, a raz trzeci, ale jedną rundę niestety opuścił. Gdyby w nadchodzących zawodach był, dla przykładu, na trzecim miejscu, wtedy potrzebowały trzech miejsc przewagi nad Alived i jednocześnie dwóch nad Snajperem, by znaleźć na pozycji wicemistrza tabeli.

Rywalizacja będzie zatem bardzo zacięta – pierwszy raz od 2012 roku wszystkie pozycje na podium generalnej decydować się będą na ostatniej rundzie.

15-Beniamin-foto-Pacyfka

Żeby tego było mało, start w zawodach zapowiedział Kristian Eekhof. Zawodnik z Holandii od dwóch lat, czyli od początku Mistrzostw Europy, jest niepokonany w tych zawodach. Ma niesamowity motocykl i niesamowitą technikę. Licznie zjawią się Bracia Czesi, Mistrz Rosji oraz zawodnicy z Berlina, czyli reprezentowane będzie pięć krajów.

Rozpoczęcie zapisów oraz start imprezy o godzinie 9:00.
– konkurs GP8,
– konkurs główny MotoGymkhana,
– rozgrywka pucharowa pomiędzy najlepszymi zawodnikami klasy PRO oraz Amator o puchar Prezesa ZO PZM Szczecin

Zgodnie z tradycją po zawodach odbędzie się afterparty na które zapraszamy do klubu klub Hormon w Szczecinie.

WSTĘP DLA KIBICÓW ORAZ START W IMPREZIE BEZPŁATNY!!!

Rejestracja: www.gymkhana-gp.pl
Zapraszamy do dołączenia do wydarzenia na facebooku,
a także na nasz fanpage na facebooku.

Dziękujemy wszystkim sponsorom za wsparcie oraz udział w imprezie:
– Automobilklub Szczeciński / ZO PZMot Szczecin,
– Aries / Harley-Davidson Szczecin,
– eFKa – serwis moto,
– Grupa Moto46 / sklepmoto46.pl / Yamaha Motor
– Help-Med-School,
– Honda Szczecin / Grupa Gezet
– Hormon – klub, kawiarnia,
– Intermotors Szczecin,
– Modeka Polska,
– Motomar Szczecin,
– Moto-Center.pl,
– Moto-akcesoria.pl,
– MotoCombo,
– Motor – serwis motocyklowy Kazimierz Furman,
– Motorismo Szczecin / Moto-abc,
– Pro Choice,
– Promoto – nauka jazdy,
– Promoto – Sklep,
– Stowarzyszenie „Motocykliści dla dzieci”,
– Szara Strefa – serwis motocyklowy.

Dziękujemy MotoRmanii za patronat medialny!

35-Allais-foto-Pacyfka

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl