Widz zatrzymał trening Tourist Trophy, trafi do więzienia na 4 tygodnie
Piotr Jędrzejak
1 czerwca 2018

Poniedziałkowe treningi na Wyspie Man opóźniły się o 20 minut. Osiemdziesięciu zawodników zostało wstrzymanych przed wyjazdem na trasę Mountain Course.

Opóźnienie spowodował James Ford, 67-letni fan TT, który wszedł na trasę wyścigową, nieopodal Crosby.

Sprawy bezpieczeństwa są przez traktowane przez organizatorów na poważnie, a więc dopóki Ford nie został usunięty z toru przez policję, nikt nie wyjechał na trasę. Sędziowie z Wyspy Man również nie są pobłażliwi dla osób zakłócających bezpieczeństwo TT. James Ford, na co dzień mieszkaniec Yorkshire w Anglii, przyznał się do zakłócenia przebiegu wyścigu oraz do zignorowania poleń flagowych na torze. Ford otrzymał od sędziego 4 tygodnie więzienia oraz 5-letni zakaz wstępu na Wyspę Man.

Bezpieczeństwo na wyścigach to nie przelewki. Sierżant Andrew Reed z policji na Wyspie Man powiedział: „Gdyby zawodnik niespodziewanie spotkał przechodnia idącego wzdłuż drogi, mogłoby to mieć katastrofalne skutki – nie tylko dla osoby nielegalnie przekraczającej zamkniętą drogę, ale także dla zawodnika oraz innych widzów.”

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły