Warszawska Gymkana GP już w sobotę!
MotoRmania
22 sierpnia 2013

Już za dwa dni, w sobotę 24.08.2013 odbędzie się trzecia edycja jedynej w tym sezonie ogólnopolskiej imprezy gymkhanowej – Gymkhana GP.

Informacja prasowa

W odróżnieniu od dwóch poprzednich rund, sierpniowa będzie mieć miejsce w Warszawie, na parkingu przy CHT Marywilska 44. Wstęp i udział jest bezpłatny.

Cykl imprez Gymkhana GP został zainicjowany przez szczecińską motoFUNdację, a dwie pierwsze tegoroczne edycje zostały przez nią zorganizowane w maju i lipcu właśnie w Szczecinie. Trzecia impreza, oparta na tych samych założeniach, organizowana jest w porozumieniu z motoFUNdacją przez Honda Motorista i GymkhanaPolska.pl. Do organizacji zawodów ponownie przyłączyła się Honda Poland, między innymi udostępniając sprzęt pomiarowy. Patronem medialnym imprezy jest MotoRmania.

Wzorem zawodów japońskich, w Gymkhana GP zawodnicy klasyfikowani są w dwóch kategoriach – „amatorów” i „doświadczonych”. W tej pierwszej startują debiutanci oraz ci, którzy dotąd uczestniczyli tylko w zawodach lokalnych. Do drugiej kwalifikowani są zawodnicy mający doświadczenie w ubiegłorocznych rozgrywkach Honda Gymkhana, oraz ci, którzy zwyciężyli w kategorii amatorów w poprzednich edycjach Gymkhana GP. Innowacją jest też możliwość zapoznawania się z trasą konkursową na wrotkach, rolkach lub hulajnogach, co daje mnóstwo uciechy zarówno zawodnikom jak i widzom.

Na zwycięzców obu kategorii czekają cenne nagrody, m. in. rękawice Skeleton Cross, maska neoprenowa i inne gadżety ufundowane przez Modeka Polska. Atrakcją dodatkową będą pokazy stuntu, wykonywane przez grupę Street Style Team. Profesjonalny komentarz zapewnia znany wszystkim bywalcom zawodów ogólnopolskich Daniel Kisiel – dziennikarz z Trójmiasta, który komentuje gymkhanę w Polsce od samego początku jej powstania.

Rejestracja online nadal jest otwarta – na stronie gymkhana-gp.pl i o ile limit miejsc się nie wyczerpie, można też będzie rejestrować się w g. 9:00 – 12:00 w dniu imprezy. Decyduje kolejność zgłoszeń, więc nie zwlekajcie na ostatnią chwilę. Na stronie znajdziecie też harmonogram zawodów.

Finałowa, czwarta runda GymkhanaGP zorganizowana będzie przez motoFUNdację w Szczecinie 21 września.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły