TT Microworlds: Wyspa Man w świetnej perspektywie tilt-shift
Piotr Jędrzejak
19 maja 2014

Tilt-shift w połączeniu z techniką poklatkową daje wyśmienite rezultaty. Obejrzyjcie Tourist Trophy w zupełnie inny sposób!

Wyścigów Tourist Trophy chyba nie musimy Wam przedstawiać. 60-kilometrowy tor, prędkości sięgające ponad 320 km/h i 40000 totalnie pochłoniętych fanów. Właśnie to Glenn Whorrall z YourMovieCrew chciał przedstawić widzom na całym świecie, nagrywając IoMTT 2013 w technice time-lapse oraz tilt-shift.

Technikę poklatkową na pewno znacie, natomiast tilt-shift to w skrócie zabawa ostrością, która kończy się tak, że filmowane wydarzenie wygląda jak miniaturowa impreza zabawek. Efekt jest tak genialny, że organizatorzy TT postanowili wykorzystać go do promowania edycji 2014. Uważają, że dzięki nietypowej formie nagrania, film może stać się viralem. Potwierdzamy!

„Jestem pasjonatem TT i chciałem stworzyć coś, co pokazuję tę imprezę w inny sposób” – mówi Glenn, twórca nagrania. „To bardzo trudne zadanie, aby zaprezentwoać całą akcję z tego dwutygodniowego festiwalu prędkości w zaledwie dwie i pół minuty. Mam jednak nadzieję, że dla osób znających TT, mój film będzie nową perspektywą, natomiast nowym widzom pokaże o co w tym wszystkim chodzi.”

Tourist Trophy 2014 rusza już za kilka dni, 24. maja i potrwa do 6. czerwca. Teraz jednak obejrzyjcie świetne TT Microworlds – koniecznie w HD!

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły