Suter MMX 500: dwusuwowy potwór wystartuje w Tourist Trophy!
Piotr Jędrzejak
18 lutego 2016

Dwusuwowy V4 generuje 195 KM, a motocykl waży zaledwie 127 kg. Zapowiada się szatańsko!

Fani dwusuwów byli w siódmym niebie, gdy dowiedzieli się, że Suter Racing buduje wyścigówkę na wzór tych, które ścigały się w mistrzostwach świata GP500. Suter MMX 500 ma 576 ccm pojemności, układ V4, jest dwutaktem i generuje 195 KM przy wadze zaledwie 127 kg. Oczywiście posiada najnowsze zawieszenie i podwozie.

Wyprodukowanych zostanie tylko 99 sztuk tej bestii, każda w cenie 120 000 CHF, czyli blisko 480 000 złotych. Jeżeli jesteście ciekawi, czy warto wydać taką górę pieniędzy, udowodnić to mają wyścigi Tourist Trophy na Wyspie Man! Suter ma zamiar wystawić swoją bestię w klasach Superbike oraz Senior TT. Kierowca jeszcze nie jest znany, ale rozmowy prowadzone są z dwoma byłymi zwycięzcami TT. Zapowiada się szałowo!

Jak mówi Eskil Suter:
„Suter zdobył wiedzę i doświadczenie w rozumieniu specyfikacji motocykli, dzięki konstruowaniu modułów, kompletnych motocykli lub będąc dostawcą dla wszystkich klas Grand Prix. Mamy fenomenalnie dobry stosunek mocy do masy. Ten motocykl jeździ jak rower z napędem rakietowym.

We współpracy z renomowanym uniwersytetem znaleźliśmy rozwiązania dotyczące delikatnej konstrukcji układu wydechowego, aby mieć go pod kontrolą. I dlatego chcemy wziąć udział w najtrudniejszym wyścigu drogowym na świecie. Dla nas to perfekcyjne pole doświadczalne.”

Podstawą sukcesu Sutera będzie oczywiście zawodnik, który nie tylko ogarnie potężną i lekką maszynę dwusuwową, ale też taki, który zna tor Mountain Course. Niezależnie od wyniku w TT, my już kochamy Sutera MMX 500. Posłuchajcie jak on brzmi!

Po więcej szczegółów technicznych zapraszamy na suter500.com.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły