Skijoering – zobacz zdjęcia i zapamiętaj: 8 lutego w Karpaczu!
MotoRmania
29 stycznia 2014

Skijoering to nie tylko idealny sposób na przetrwanie zimy, ale też wypasiona impreza, która szykuje się w Karpaczu!

Informacja prasowa

Dla wszystkich motocyklistów sezon zimowy jest jednym z najmniej lubianych okresów w trakcie roku. Ich drugie połówki (motocykle) chowane są w garażach, piwnicach i różnego rodzaju schowkach z nadzieją, że w tym roku zima będzie zdecydowanie najkrótsza i już w okolicach kwietnia będzie można wrócić do swoich upragnionych dwóch kółek. Fani białego szaleństwa mają łatwiej. Zamieniają jednoślad, mniej lub bardziej chętnie, na deskę jedną lub dwie i mogą wyjechać w góry.

Skijoering jest połączeniem dwóch wspaniałych dyscyplin. Jazdy na nartach i jazdy na motocyklu cross/enduro. Idealne połączenie, jak Head&Sholders 2w1. Dyscyplina wywodzi się ze Skandynawii, gdzie w trudnych, śnieżnych warunkach zrodziła się jako sposób przemieszczania. Siłę napędową dla narciarza stanowił koń. Jak łatwo się domyślić, ludzie poszukujący nowych wyzwań, adrenaliny i emocji wpadli na pomysł, aby siłą napędową został motocykl. W tym duecie narciarz spełnia bardzo ważną rolę, ponieważ zabezpiecza tylne koło przed zbyt dużym uślizgiem na śnieżnej pokrywie trasy.

Taki zestaw możecie sprawdzić na III Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Skijoering, które odbędą się 8 lutego w Karpaczu!

To już 3 raz kiedy Karpacz jest stolicą tej dyscypliny. Na starcie konsekwentnie pojawiają się ekipy z Polski, Czech, a także Niemiec. Zobaczycie kilkanaście drużyn w zaciętej walce, przy prędkości 80-100km/h na ubitym śniegu, w szaleńczym wyścigu do mety. 4 duety na starcie każdej rundy, odkręcona manetka -do oporu i walka na centymetry jest gwarantem wypasionej imprezy. System pucharowy zapewnia kilkanaście wyścigów tego dnia i sprawia, że przyjazd do Karpacza 8. lutego jest najlepszą decyzją, jaką może podjąć każdy zapalony motocyklista, fan adrenaliny, czy wypoczywająca statystyczna rodzina w trakcie ferii.

Sprawdźcie zdjęcia w galerii i poczujcie ten klimat. Musicie tam być, bo zapowiada się epickie wydarzenie!

Autorem zdjęć jest photez.pl, dzięki!

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły