Puchar Polski Pit Bike SM zagości w Radomiu już w sobotę!

- MotoRmania

To debiut na ramach całego cyklu. Zawodnicy po raz pierwszy będą rywalizować na tym obiekcie, a stawka jest coraz wyższa, bo przekroczony zostanie półmetek zmagań. Wielkie ściganie na małych motocyklach już w sobotę, 6 lipca.

informacja prasowa

Podobnie, jak podczas ostatniej rundy, która odbyła się w Toruniu, organizatorzy liczą na frekwencję około setki zawodników. Na starcie tradycyjnie ustawią się dzieci od ósmego roku życia, które od zeszłego sezonu mogą startować z licencją i dorośli oraz zawodowcy. Łącznie sześć klas zawodniczych: Stock 90, Stock 125, Stock 150 Junior, Stock 150, Pit Ladies i Super Pit. Poza najmocniejszą klasą Super Pit, wszyscy jeżdżą na motocyklach stockowych, bez żadnych przeróbek, klasy podzielone są pojemnościami i wiekiem zawodników. Po kwalifikacjach zawodnicy są dzieleni na grupy wyścigowe, względem uzyskanych czasów. Jedynie dziecięce Stock 90 jedzie dla bezpieczeństwa uczestników oddzielnie, kolejne wyścigi odbywają się według schematu: Rookie, Pro i najszybszy w stawce Elite.

PitBike SM przed Radomiem 2019 (1)

-Połączenie zawodników starszej generacji i młodego narybku świata motorsportu to świetna idea– podkreśla  Michał Pawlik, zawodnik Mistrzostw Polski Supermoto. – Dla nas doświadczonych zawodników nie ma większej motywacji, niż dwunastolatek, który Cię wyprzedza.

A dla nas to świetna możliwość ścigania się z doświadczonymi zawodnikami, którzy dobrze znają tory, nitkę, wiedzą kiedy odkręcać gaz. Możemy się od nich wiele nauczyć – dodaje jedenastoletni lider Pucharu Polski Pit Bike SM, Milan Pawelec.

PitBike SM przed Radomiem 2019 (5)

Walka o prym w generalce

Zawodnicy i teamy przygotowują się do tej rundy wyjątkowo intensywnie.

-Wchodzimy w decydującą fazę rozgrywek Pucharu Polski Pit Bike SM. To trzecia z pięciu rund tegorocznego cyklu, więc zaczyna się robić coraz ciekawiej-podkreśla Dominika 333 Orlik. – Rywalizacja będzie o tyle ciekawa, że na torze w Radomiu zawody odbędą się po raz pierwszy, ja wraz z kolegami z Roszak Racing odbyliśmy już tam pierwszy trening, ale wrażenia co do toru na razie zostawię dla siebie. Gorąco zapraszam, będzie się działo! Zarówno ja, jak i mój YCF F150PL czekamy w gotowości.

PitBike SM przed Radomiem 2019 (3)

-Jesteśmy sporym, wesołym teamem, traktujemy się jak rodzina– zaznacza Magdalena Stankiewicz z krakowskiej szkółki Katanka Young Team. – Każdy wspiera się nawzajem: dzieci, rodzice, trenerki. Na torze również sobie pomagamy i czerpiemy ze wspólnych  doświadczeń i to jest najpiękniejsze. –

– W każdej klasie wystawiamy dwóch zawodników, jesteśmy więc w stanie zbierać mnóstwo doświadczenia, wzajemnie się wspierać. Naszym głównym celem jest wspieranie młodych zawodników, mamy zawodnika który został wybrany w zimowej selekcji i sponsorujemy mu sezon wyścigowy w Pucharze Polski Pit Bike SM– dodaje Marcin Lubański, 3MM Racing Academy.

W Radomiu nie zabraknie oczywiście także zespołu MotoRmania KidzGP Team – ich treningi i postępy możecie śledzić na podlinkowanym fanpage’u.

PitBike SM przed Radomiem 2019 (6)

Sportowe emocje na najwyższym poziomie, rodzinna atmosfera, walka o dominacje sezonu na nowym torze. Tego nie można przegapić! Zapraszamy do Radomia, 6 lipca 2019. Start zawodów godz. 13:00

Puchar Polski Pit Bike SM, runda 3
6 lipca 2019
Kartodrom Radom
ul. Warszawska 17/21
Start: 13:00
www.otopit.pl

PitBike SM przed Radomiem 2019 (3)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl