Prędki Racing Team: czeskie wyścigi drogowe to kosmos!

- Piotr Jędrzejak

Za nami 2 rundy czeskich wyścigów drogowych w Kopćanach i w Terlicku.

Szczerze… trudno to wszystko opisać… Decyzja o starcie w Czechach była najlepszą z możliwych. Takiej adrenaliny i emocji nie znajdziecie nigdzie. W tym miejscu chcemy podziękować Polskim i Czeskim kibicom, a w szczególności „starej” ekipie z Sandomierza, Krasnegostawu, Rzeszowa. Znamy się jeszcze z czasów torowania na Biłgoraju i Lublinie. Generalnie takiej ilości kibiców podczas jednej imprezy niestety nie zobaczycie przez cały sezon WMMP. Organizacja, obsługa techniczna oraz podejście do zawodników to mistrzostwo świata. Wszystkie formalności przebiegają sprawnie i bez komplikacji. Można ze zdziwieniem stwierdzić, że organizatorzy cieszą się na widok zawodników! 😉

Predki Racing Team na CzechTT wyscigi drogowe w czechach (5)

Na starcie w Kopćanach, Krystian swoje emocje opisał tak: Czułem się jakbym startował w kosmos, a nie do wyścigu. Spełniało się kolejne marzenie.

Po bardzo dobrym starcie z 9. pozycji, niestety spadek na koniec po przygodzie na hamowaniu do pierwszego zakrętu. Cały wyścig to odrabianie strat i wyścig ukończony na 8 pozycji, co dało utrzymanie 4 pozycji w klasyfikacji generalnej CzechTT.

Predki Racing Team na CzechTT wyscigi drogowe w czechach (4)

Terlicko – czyli legendarny Zlaty Kahanec to zupełny odlot.

Nie jest to runda CzechTT, jednak możliwość startu w tak prestiżowym i wymagającym wyścigu to ogromna szansa na zdobywanie doświadczenia i rozwój. Ma to ogromne znaczenie w kontekście dalszej walki o punkty w CzechTT, ale także w kontekście kolejnego sezonu, który z pewnością będzie związany właśnie z tą formą ścigania. Ogromną radość wywołali wspomniani wyżej kibice z Polski. Jednocześnie widok Polskiej flagi, czy tablic z dopingiem zagrzewał do mocniejszej walki o wynik.

Ostatecznie 8 pozycja w deszczowym wyścigu, wśród tak wspaniałych zawodników to dla nas bardzo dobry rezultat i potwierdzenie dobrze obranej drogi rozwoju.

Predki Racing Team na CzechTT wyscigi drogowe w czechach (3)

Jeszcze raz Wszystkim dziękujemy za wsparcie i lecimy pakować się na kolejną rundę CzechTT w Pieśtanach – to już w ten weekend!

Rezerwujcie również termin 21-23. lipca, kiedy Krystian wystartuje z dziką kartą w INTERNATIONAL ROAD RACING CHAMPIONSHIP w Belgijskim Chimay!

P.S.: Kornel, który w tym roku pomaga Krystianowi podczas wyjazdów, już zapowiedział swój start w przyszłym roku w CzechTT. Tak nakręca atmosfera w pięknych Czechach!

Fot. Lubor Horak, Jiri Śimećek, Pavel Salaba

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl