Polacy z pierwszego miejsca w mistrzostwach świata na lodzie!
MotoRmania
12 grudnia 2013

Polacy pojadą z miejsc 1, 2 oraz 15 w żużlu na lodzie!

Informacja prasowa

FIM, Międzynarodowa Federacja Motocyklowa, dokonała losowania pozycji startowych drużyn występujących w przyszłorocznej edycji Team Ice Speedway Gladiators World Championship Final. Zgłoszona przez Polski Związek Motorowy reprezentacja biało-czerwonych pojedzie z numerami: 1, 2 i 15 na plastronach. Swój drugi w historii występ na najwyższym szczeblu rozgrywek rozpocznie od pojedynku z gospodarzami finału w nadwołżańskim Togliatti, czyli ekipą Rosji.

Styczniowy występ Grzegorza Knappa i spółki na pewno na długo zapadnie w pamięć kibicom rodzimego motocyklizmu. Na oczach tysięcy fanów lodowego speedway’a zajęli oni na torze „Błonie” w Sanoku czwarte miejsce, z zaledwie jednym punktem brakującym do możliwości walki w barażu ze Szwedami o złoto.

Poprawa miejsca w 2014 roku wydaje się być szalenie ambitnym wyzwaniem, choć nie należy zapominać o niespożytym talencie Knappa do wszelkiej maści jednośladów, którego dodatkowo wesprze wkraczający na poważnie w ice speedway bratanek, Michał. Kręcący już wcześniej kółka na szwedzkich owalach, 22-latek ma w kadrze udanie zastąpić zawieszającego karierę Pawła Strugałę. Póki co obok pracy w warsztacie, wytrwale poszukuje nowych sponsorów, którzy umożliwią dodatkowe inwestycje sprzętowe.

Pełne wyniki losowania Finału Drużynowych Mistrzostw Świata Lodowych Gladiatorów:

I: Polska – numery: 1., 2., 15. Czwarte miejsce w finale ‚2013 w składzie: Grzegorz Knapp, Paweł Strugała, Mirosław Daniszewski. Menedżer: Paweł Ruszkiewicz

II: Rosja – numery: 3, 4, 16. Mistrz Świata 2013 w składzie: Danił Iwanow, Dmitrij Kołtakow, Nikołaj Krasnikow. Menedżer: Rais Mustafin.

III: Czechy – numery: 5, 6, 17. Piąte miejsce w finale ‚2013 w składzie: Jan Klatovsky, Antonin Klatovsky jr, Jan Pecina. Menedżer: Milan Spinka.

IV: Austria – numery: 7, 8, 18. Wicemistrz Świata 2013 w składzie: Harald Simon, Franz Zorn, Martin Leitner. Menedżer: Robert Tesar.

V: Niemcy – numery: 9, 10, 19. Szóste miejsce w finale ‚2013 w składzie: Guenther Bauer, Max Niedermaier, Stefan Plestschacher. Menedżer: Joachim Ohmer.

VI: Szwecja – numery 11, 12, 20. Drugi Wicemistrz Świata 2013 (trzecie miejsce) w składzie: Robert Henderson, Stefan Svensson, Per-Anders Lindstroem. Menedżer: Ola Westlund.

VII: Finlandia – numery 13, 14, 21. Siódme miejsce w finale ‚2013 w składzie: Antti Aakko, Tomi Tani, Janne Vilponen. Menedżer: Jouni Seppanen.

Już na obecnym etapie sezonu 2013/2014 można się spodziewać kilku zmian w składach reprezentacji, które 8 i 9 lutego będą ścigały się na obiekcie Mega-Łady. Oprócz zastąpienia Strugały Michałem Knappem za pewne można uznać wiadomości o przerwaniu wyczynowych startów przez Czecha Antonina Klatovskiego juniora i perspektywicznego Szweda, Roberta Hendersona. Póki co nieznane są w kwestii rozgrywek międzynarodowych plany Nikołaja Krasnikowa, który jak dotąd pojechał w inauguracji Superligi oraz potwierdził udział w wygrywanym przez siebie dwukrotnie Sanok Cup. W tej ostatniej imprezie spotka się z „grającym trenerem” Suomi, czyli Jounim Seppanenem.

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły