Patryk Kosiniak nadal liderem po podium w Schleiz

- MotoRmania

Patryk Kosiniak wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej międzynarodowego pucharu motocyklowego Yamaha R6 Dunlop Cup po wywalczeniu trzeciego miejsca w niedzielnym, piątym wyścigu sezonu na niemieckim torze Schleizer Dreieck.

informacja prasowa

27-latek przystępował do wyjątkowego weekendu na jedynej ulicznej trasie w kalendarzu broniąc 14-punktowego prowadzenia w tabeli po dwóch zwycięstwach i dwóch drugich miejscach w czterech wcześniejszych wyścigach.

W niedzielę, po starcie z trzeciej pozycji, tarnowianin mimo problemów z brakiem przyczepności długo jechał na drugim miejscu, ostatecznie finiszując na trzeciej lokacie, dzięki której na trzy wyścigi przed końcem sezonu prowadzi w tabeli z przewagą pięciu oczek.

Kosa Kosiniak na Schleiz 2016 (1)

„To była bardzo trudna runda, ponieważ przez cały weekend szukaliśmy odpowiednich ustawień i walczyliśmy z brakiem przyczepności tylnego koła, także podczas wyścigumówi Patryk Kosiniak. – Mimo wszystko po długiej i zaciętej walce znów stanąłem na podium i choć moja przewaga w tabeli stopniała, to jednak nadal jestem liderem klasyfikacji generalnej. Teraz czekają nas dwie rundy w Holandii w dwa kolejne weekendy. Bardzo lubię tor w Assen. Zawsze byłem tam szybki, dlatego nie mogę się doczekać wyścigów i chcę tam walczyć o kolejne zwycięstwa.”

Dwa kolejne wyścigi pucharu Yamahy odbędą się na znanym z mistrzostw świata MotoGP i World Superbike torze w holenderskim Assen w dwa najbliższe weekendy. Następnie motocyklistę z Tarnowa czeka start w Poznaniu w mistrzostwach Polski, w których prowadzi w klasyfikacji generalnej klasy Superstock 600.

Kosa Kosiniak na Schleiz 2016 (6)

Więcej informacji o Patryku Kosiniaku pod adresem www.patrykkosiniak.com i na oficjalny profilu na Facebooku www.facebook.com/patrykkosiniak69

Patryka Kosiniaka w sezonie 2016 wspierają: Artman, Instal Tech, Shoei, BiMoto, GraFit Tarnów, Under Armour Polska, Janik Stolarka Okienna, the12, Yamaha Motor Polska, Dunlop.

Zdjęcia: Felix Wiessmann

Kosa Kosiniak na Schleiz 2016 (3)

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl