Patryk Kosiniak nadal liderem po podium w Schleiz
MotoRmania
1 sierpnia 2016

Patryk Kosiniak wciąż prowadzi w klasyfikacji generalnej międzynarodowego pucharu motocyklowego Yamaha R6 Dunlop Cup po wywalczeniu trzeciego miejsca w niedzielnym, piątym wyścigu sezonu na niemieckim torze Schleizer Dreieck.

informacja prasowa

27-latek przystępował do wyjątkowego weekendu na jedynej ulicznej trasie w kalendarzu broniąc 14-punktowego prowadzenia w tabeli po dwóch zwycięstwach i dwóch drugich miejscach w czterech wcześniejszych wyścigach.

W niedzielę, po starcie z trzeciej pozycji, tarnowianin mimo problemów z brakiem przyczepności długo jechał na drugim miejscu, ostatecznie finiszując na trzeciej lokacie, dzięki której na trzy wyścigi przed końcem sezonu prowadzi w tabeli z przewagą pięciu oczek.

„To była bardzo trudna runda, ponieważ przez cały weekend szukaliśmy odpowiednich ustawień i walczyliśmy z brakiem przyczepności tylnego koła, także podczas wyścigumówi Patryk Kosiniak. – Mimo wszystko po długiej i zaciętej walce znów stanąłem na podium i choć moja przewaga w tabeli stopniała, to jednak nadal jestem liderem klasyfikacji generalnej. Teraz czekają nas dwie rundy w Holandii w dwa kolejne weekendy. Bardzo lubię tor w Assen. Zawsze byłem tam szybki, dlatego nie mogę się doczekać wyścigów i chcę tam walczyć o kolejne zwycięstwa.”

Dwa kolejne wyścigi pucharu Yamahy odbędą się na znanym z mistrzostw świata MotoGP i World Superbike torze w holenderskim Assen w dwa najbliższe weekendy. Następnie motocyklistę z Tarnowa czeka start w Poznaniu w mistrzostwach Polski, w których prowadzi w klasyfikacji generalnej klasy Superstock 600.

Więcej informacji o Patryku Kosiniaku pod adresem www.patrykkosiniak.com i na oficjalny profilu na Facebooku www.facebook.com/patrykkosiniak69

Patryka Kosiniaka w sezonie 2016 wspierają: Artman, Instal Tech, Shoei, BiMoto, GraFit Tarnów, Under Armour Polska, Janik Stolarka Okienna, the12, Yamaha Motor Polska, Dunlop.

Zdjęcia: Felix Wiessmann

MotoRmania
Redaktor naczelny

to lifestylowy magazyn o tematyce motocyklowej. Ekskluzywność tego tytułu podkreśla nie tylko doskonałej jakości papier, ale przede wszystkim wyjątkowe materiały. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły