Onboard z rekordu na Pikes Peak: Chris Fillmore na KTMie 1290 Super Duke R
Piotr Jędrzejak
4 lipca 2017

Kilka dni temu na górze Pikes Peak w Kolorado, USA, odbyła się już 95. edycja najbardziej znanego na świecie wyścigu hill climb. Nazywa się go też wyścigiem do chmur, a na zawodników czeka 156 wymagających zakrętów.

W tym roku wyścig wygrał Chris Fillmore na potężnym nakedzie od KTMa, na nowym Super Duke 1290 R. Ale Chris nie tylko wygrał wyścig, ale także ustanowił rekordowy czas dla motocykli. Trasę o długości 19,99 km pokonał w czasie 9:49.625.

Jeszcze bardziej imponujący jest fakt, że dla Chrisa to był pierwszy start na Pikes Peak w karierze! Do tej pory Fillmore z powodzeniem ścigał się w amerykańskich mistrzostwach supermoto, superbike, na Harleyach XR1200 oraz w motocrossie.

Zapraszamy na onboard z rekordowego przejazdu. W pierwszych trzech minutach, zamiast dźwięku KTMa, będziecie słyszeli wywiad z Chrisem zaraz po przejechaniu mety.

Piotr Jędrzejak
Redaktor naczelny

Głównodowodzący portalem. Nie je, nie śpi, żyje newsami ze świata motocyklowego. Związany z laptopem. Zdarza mu się poprawiać "waCHacze" po kumplach z redakcji. Po mieście szaleje Street Triplem 675. Skontaktuj się Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły