Nadchodzi Puchar Polski Pit Bike SM 2019!

- MotoRmania

Zapowiadają się niesamowite emocje. 4 maja w koszalińskim MotoParku rozpoczynają się zmagania na minimotocyklach. W stawce znane nazwiska i młode talenty. To będzie wielkie widowisko dla wszystkich fanów motorsportu.

informacja prasowa

Przed nami oficjalna inauguracja sezonu wyścigów na asfalcie. W roli głównej zawodnicy pit bike, dyscypliny, która w naszym kraju istnieje dopiero rok, a już podbiła serca fanów motoryzacji i motorsportu w całym kraju.

– Tak jak zastanawialiśmy się czy warto postawić na pit bike, tak zeszły rok pokazał, że to była jedna z najlepszych decyzji mówi Jacek Bujański z Polskiego Związku Motorowego.Z punktu widzenia rozwoju sportu wprowadzanie młodych zawodników jest priorytetem i największą inwestycją. To juniorzy z pit bike będą tworzyć zaplecze zawodników różnych dyscyplin. To właśnie tu można zobaczyć prawdziwe talenty i potencjał zawodniczy. Tylko tutaj na minimotocyklach widać prawdziwy talent, nie wygrywa sprzęt, a człowiek. Tu obok siebie jedzie mistrz, chociażby Marek Szkopek i nastolatek. Ta wymiana doświadczeń jest bezcenna.

PitBike SM zapowiedz I rundy (8)

Marek Szkopek, który dopiero zakończył zmagania podczas mistrzostw świata w Le Mans, zapowiedział swoją obecność podczas pierwszej rundy.

– Ten sezon jest bardzo intensywny, ale udało mi się zgrać terminy, by pojawiać się na Pucharze Polski Pit Bike SM w Koszalinie- potwierdza Szkopek. – Muszę sprawdzić w jakiej formie są zawodnicy u progu nowego sezonu, mam nadzieję, że popracujemy jeszcze nieco podczas piątkowych treningów. Trzymam kciuki i z przyjemnością będę oglądał rywalizację na koszalińskim MotoParku!

PitBike SM zapowiedz I rundy (3)

Podczas 1 rundy Pucharu Polski Pit Bike SM, nie zabraknie także lokalnych gwiazd dyscypliny. Mateusz Wąsowski, rozpoczyna czwarty sezon zmagań na minimotocyklach.

– Cała dyscyplina rozwija się w dobrym kierunku. Bardzo cieszę się z obecności nowych torów w kalendarzu. Z roku na rok poziom zawodników, a także motocykli idzie do przodu. Zapowiada się dobre ściganie w tym sezonie mówi Wąsowski.

Wspaniała rywalizacja zapowiada się również w klasie kobiet. Coraz więcej pań, próbuje swoich sił w sportach motorowych.

– Nie mogę doczekać się startu sezonu Pucharu Polski Pit Bike SM – mówi Dominika 333 Orlik. – Za nami runda rozgrzewkowa w której była najszybszą zawodniczką, co daje dobre prognozy na sezon i zagrzewa do jeszcze cięższej pracy. W stawce pojawiły się nowe dziewczyny, będzie więc z kim rywalizować. Najwyższe to nie osiadać na laurach, poziom coraz wyższy, a konkurencja nie śpi- śmieje się zawodniczka.

Organizatorzy zawodów na linii startu w Koszalinie spodziewają się rekordowej liczby zawodników.

Sądząc po frekwencji podczas rundy rozgrzewkowej, która nie liczyła się jeszcze do klasyfikacji Pucharu Polski Pit Bike SM, w Koszalinie szykuje się nam rekord pod względem liczby zawodników – mówi Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

PitBike SM zapowiedz I rundy (1)

Grupy wyścigowe: Elite, Pro, Rookie

Podobnie, jak podczas pierwszej edycji Pucharu Polski Pit Bike SM zmagania odbędą się w sześciu klasach, jednak łączenie ich będzie odbywało się na podstawie uzyskanych w kwalifikacjach czasów, a nie przynależności do klasy. Zwycięzcy będą typowani z sześciu klas: Stock 90, Stock 125, Stock 150 Junior, Stock 150, Pit Ladies i Super Pit. Najmłodsze dzieci w klasie Stock 90 będą jechały w oddzielnym wyścigu. W wyższych klasach przyporządkowanie zawodników do wyścigów odbędzie się na podstawie czasów okrążeń z kwalifikacji, do grup: ELITE – grupa najszybsza; PRO – grupa wolniejsza; ROOKIE – grupa najwolniejsza. Nowe zasady nie tylko wpłyną na jeszcze większe bezpieczeństwo, ale i wyrównają szanse startujących i wpłyną na jeszcze większe widowisko dla publiczności.

PitBike SM zapowiedz I rundy (6)

Przypominamy, że w zawodach startować mogą dzieci od 8. roku życia. Natomiast dzieci od 6 roku życia oraz dorośli, którzy nie chcą brać udziału w rywalizacji, mogą korzystać z jazd pokazowych, odbywających się pomiędzy wyścigami.

Na kanale YouTube/otopit dostępna będzie relacja na żywo. Zaś po rundzie, będzie można zobaczyć relację z niej w Motowizji, planowana emisja: 9 maja 2019, godz. 21:30. Zapisy na zawody znajdują się na stronie organizatora.

Puchar Polski Pit Bike SM 2019
Runda 1: Koszalin, MotoPark
ul.Gnieźnieńska 8
4 maja 2019
Start: godz. 12:00

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl