Motocyklowe mistrzostwa Włoch znów na antenie

- Mick

Na platformie NC+ ponownie oglądać będzie można w tym roku zmagania motocyklistów mistrzostw Włoch. Druga runda serii CIV już w najbliższy weekend na torze Mugello. Relacje na antenie Canal+ Now.

Mistrzostwa Włoch to jedna z najmocniejszy serii krajowych, w której startują nie tylko eks-gwiazdy mistrzostw świata, jak legendarny Noriyuki Haga, ale również wschodzące nadzieje tego sportu. Rok temu w akcji mogliśmy także zobaczyć Polaka, Daniela Blina.

W najmocniejszej klasie Superbike tytułu broni Michele Pirro, doskonale znany kibicom MotoGP kierowca testowy fabrycznej ekipy Ducati, który rozpoczął sezon od podwójnego zwycięstwa w Misano. Jego główny, ubiegłoroczny rywal, Matteo Ferrari, w tym sezonie postanowił przenieść się do mistrzostw Europy Moto2 i nowej serii MotoE. Kto więc spróbuje pokonać mistrza?

Może stary mistrz, Matteo Baiocco, który zamienił Aprilię na BMW i dołączył do mocnej ekipy DMR. Uważać trzeba także na zawodników Ducati; młodego Samuele Cavaleriego, doświadczonego Lorenzo Zanettiego czy Riccardo Russo. Zupełnie nowy skład wystawia z kolei Aprilia, do której dołączyli znany z WorldSBK Lorenzo Savadori oraz wracający po poważnej kontuzji Eddi La Marra.

W Supersportach 600 tytułu broni weteran Massimo Roccoli, ale pierwsza runda padła łupem jego byłego team-partnera, Lorenzo Gabelliniego. Uwaga na spektakularnego Kevina Manfrediego oraz byłego mistrza Davide Stirpe.

W szalenie nieobliczalnej klasie Supersport 300 dwa pierwsze wyścigi wygrał Filippo Rovelli, ale lista nowych twarzy jest tak długa, że wszystko może się wydarzyć. Podobnie jest w Moto3, gdzie tytułu broni Kevin Zannoni, ale młodzi zawodnicy z Pre-Moto3 podczas pierwszej rundy już pokazali pazur. Alberto Surra czy Holender Colin Veijer mogą być groźni. Juniorskie ekipy   wystawiają tu także znane z MotoGP zespoły Valentino Rossiego, Aspara, Leoparda, Speed upa i Gresiniego. Nie ma wątpliwości, że kilku zawodników z tegorocznej stawki wkrótce zobaczymy w MŚ.

Na deser zostaje najmniejsza kategoria Pre-Moto3, w której szalone pojedynki toczą 13 i 14-latkowie. Tutaj typowanie faworytów na tym etapie sezonu nie ma większego sensu. Wszystko jest możliwe!

W najbliższy weekend zawodnicy staną do walki na znanym z MotoGP torze Mugello, piekielnie szybkim, ale też technicznym i wymagającym. Kto stanie na szczycie podium? Relacje z wyścigów CIV w sobotę od 18:30 i niedzielę od 20:30 na antenie Canal+ Now z komentarzem niżej podpisanego.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl