Motocyklowe mistrzostwa Włoch znów na antenie
Mick
26 kwietnia 2019

Na platformie NC+ ponownie oglądać będzie można w tym roku zmagania motocyklistów mistrzostw Włoch. Druga runda serii CIV już w najbliższy weekend na torze Mugello. Relacje na antenie Canal+ Now.

Mistrzostwa Włoch to jedna z najmocniejszy serii krajowych, w której startują nie tylko eks-gwiazdy mistrzostw świata, jak legendarny Noriyuki Haga, ale również wschodzące nadzieje tego sportu. Rok temu w akcji mogliśmy także zobaczyć Polaka, Daniela Blina.

W najmocniejszej klasie Superbike tytułu broni Michele Pirro, doskonale znany kibicom MotoGP kierowca testowy fabrycznej ekipy Ducati, który rozpoczął sezon od podwójnego zwycięstwa w Misano. Jego główny, ubiegłoroczny rywal, Matteo Ferrari, w tym sezonie postanowił przenieść się do mistrzostw Europy Moto2 i nowej serii MotoE. Kto więc spróbuje pokonać mistrza?

Może stary mistrz, Matteo Baiocco, który zamienił Aprilię na BMW i dołączył do mocnej ekipy DMR. Uważać trzeba także na zawodników Ducati; młodego Samuele Cavaleriego, doświadczonego Lorenzo Zanettiego czy Riccardo Russo. Zupełnie nowy skład wystawia z kolei Aprilia, do której dołączyli znany z WorldSBK Lorenzo Savadori oraz wracający po poważnej kontuzji Eddi La Marra.

W Supersportach 600 tytułu broni weteran Massimo Roccoli, ale pierwsza runda padła łupem jego byłego team-partnera, Lorenzo Gabelliniego. Uwaga na spektakularnego Kevina Manfrediego oraz byłego mistrza Davide Stirpe.

W szalenie nieobliczalnej klasie Supersport 300 dwa pierwsze wyścigi wygrał Filippo Rovelli, ale lista nowych twarzy jest tak długa, że wszystko może się wydarzyć. Podobnie jest w Moto3, gdzie tytułu broni Kevin Zannoni, ale młodzi zawodnicy z Pre-Moto3 podczas pierwszej rundy już pokazali pazur. Alberto Surra czy Holender Colin Veijer mogą być groźni. Juniorskie ekipy   wystawiają tu także znane z MotoGP zespoły Valentino Rossiego, Aspara, Leoparda, Speed upa i Gresiniego. Nie ma wątpliwości, że kilku zawodników z tegorocznej stawki wkrótce zobaczymy w MŚ.

Na deser zostaje najmniejsza kategoria Pre-Moto3, w której szalone pojedynki toczą 13 i 14-latkowie. Tutaj typowanie faworytów na tym etapie sezonu nie ma większego sensu. Wszystko jest możliwe!

W najbliższy weekend zawodnicy staną do walki na znanym z MotoGP torze Mugello, piekielnie szybkim, ale też technicznym i wymagającym. Kto stanie na szczycie podium? Relacje z wyścigów CIV w sobotę od 18:30 i niedzielę od 20:30 na antenie Canal+ Now z komentarzem niżej podpisanego.

Mick
Redaktor naczelny

Redaktor działu sportowego. Kompendium wiedzy o wyścigach motocyklowych. Nie ma sezonu, nie ma klasy i nie ma zawodników, o których Mick chociażby nie słyszał. Odkryje kulisy zarówno WMMP, jak i zakamarki klasy MotoGP. Masz sprawę ? Skontaktuj się. Masz sprawę ? Skontaktuj się:

Materiały premium

czytaj kolejne artykuły