Michael Dunlop – przygotowania do najszybszego wyścigu na świecie

- MotoRmania

Po bijących wszelkie rekordy zwycięstwach w North West 200 i Isle of Man TT, wyścigowy zespół BMW Motorrad / Hawk Racing szuka dalszych wyzwań w trzeciej z najważniejszych imprez w sezonie: Ulster Grand Prix. Michael Dunlop weźmie w nim udział na swoich BMW S 1000 RR, przygotowanych do startu w klasach Superbike i Superstock, mając nadzieję na powiększenie własnej kolekcji trofeów i – oczywiście – żeby zwyciężyć dla BMW.

 Wyścigi Ulster Grand Prix odbywają się w Belfaście w Irlandii Północnej co roku, a ich historia sięga 1922 r. W latach 1949 – 1971 znalazły się w kalendarzu międzynarodowych rozgrywek GP. Teraz Ulster GP rozgrywany jest na słynnym 7,41-milowym Dundrod Circuit, który widział już jeźdźców osiągających średnią prędkość okrążenia 133,977 mil/h (215,63 km/h), co czyni go najszybszym drogowym torem wyścigowym na świecie. Michael już wcześniej sześciokrotnie wygrywał w Ulsterze, a 12-krotnie zajmował miejsce na podium. Jego rekord to średnia prędkość okrążenia 133,435 mil/h (214,83 km/h).

IOM TT 2014„Nie możemy się doczekać, żeby przekonać się, czy możemy wygrać trzeci międzynarodowy wyścig drogowy w roku. To własne podwórko Michaela, który udowodnił wcześniej, że może zwyciężyć w North West 200 i TT, więc na Ulster GP staje przed kolejnym wyzwaniem” – powiedział Steve Hicken, szef Hawk Racing. „To będzie kawał ciężkiej roboty, w końcu jest to najszybszy drogowy tor wyścigowy na świecie, a my będziemy współzawodniczyć w klasach Superstock 1000 i Superbike. Trasa pasuje do BMW S 1000 RR, to bardzo szybki i mocny motocykl i, a gdy prowadzi go Michael Dunlop, mamy ogromną szansę wrócić do domu z kolejnymi trofeami.”

Treningi zaczynają się w czwartek 14 sierpnia, a wyścigi Superstock i Superbike odbędą się w sobotę 16 sierpnia. Trasa toru będzie zamknięta od 9:30 do 20:30 codziennie, z założeniem pewnej elastyczności ze względu na warunki pogodowe. Fani mogą śledzić wydarzenia na żywo dzięki Ulster Grand Prix Radio. Więcej informacji o imprezie można znaleźć pod adresem www.ulstergrandprix.net

Zobacz co Michael Dunlop mówi o nadchodzącym Ulster Grand Prix (na stronach BBC Northern Ireland) klikając tutaj.

Może ci się zainteresować

MotoRmania jest zaskakującym, lifestyle’owym portalem o tematyce motocyklowej. Podstawą publikacji są rzetelnie i niezależnie przeprowadzane testy motocykli, których dodatkową atrakcją jest inspirujący sposób prezentacji zdjęć. Kompetencja redakcji MotoRmanii została wyróżniona zaproszeniem do testów fabrycznych motocykli wyścigowych klasy Superbike, co błyskawicznie ugruntowało status magazynu jako najbardziej fachowego miesięcznika motocyklowego w Polsce. Nasz portal to długo oczekiwany powiew pasji i prawdziwie motocyklowego stylu życia!

©2010 – 2023 Wszystkie prawa zastrzeżone MotoRmania.com.pl